Hopp til hovedinnhold

Nyeste oppdatering

«Plastinnsamlinga i Sande til støtte for TV-aksjonen»

Sande kommune sin næringslivsaksjon for TV-aksjonen WWF 2020

TV-aksjonen NRK 2020 går til WWFs arbeid med å bekjempe plast i havet. Hvert år havner åtte millioner tonn plast i havet. Plasten truer ikke bare dyrelivet, men også oss. Vi skal redusere plastutslippene og ta vare på verdenshavene.

Sande kommune sin aksjonskomite v/ordførar har gjort avtale med næringslivet i kommua om å sponse innsamla sekkar med søppel frå havet med kr 50 pr sekk. Lokale bedrifter sponsar på sekkar som vert samla inn i si bygd.

Næringslivsspleisen er for TV-aksjonen NRK WWF 2020. Pengane som vert samla inn går uavkortet til TV-aksjonen og vert utbetalt direkte til TV-aksjonen sin konto. Se alle næringslivspleiser

Næringslivet kan også gje eit bidrag direkte i spleisen. Om du set bedrifta på gjevarlista med logo kan vi vise fram vårt felles engasjement.

Sande kommune takkar alle bedrifter som er med på aksjonen.

Støtt spleisen

Gi et valgfritt beløp

Gi det du vil

For deg som vil støtte med et valgfritt beløp

Bidragseksempler

Jeg vil forhindre at 180 kilo plast havner i naturen

Hente inn cirka 180 kilo plast fra familiers husholdningsavfall som ellers kunne havnet i naturen (eksempel: Vietnam)
500 kr
1 solgt
Velg antall
1

Jeg vil forhindre at 360 kilo plast havner i naturen

Hente inn cirka 360 kilo plast fra familiers husholdningsavfall som ellers kunne havnet i naturen (eksempel: Vietnam)
1 000 kr
1 solgt
Velg antall
1

Jeg vil forhindre at 1,8 tonn plast havner i naturen

Hente inn cirka 1,8 tonn plast fra familiers husholdningsavfall som ellers kunne havnet i naturen (eksempel: Vietnam)
5 000 kr
Velg antall
1

Jeg vil forhindre at 3,6 tonn plast havner i naturen

Hente inn cirka 3,6 tonn plast fra familiers husholdningsavfall som ellers kunne havnet i naturen (eksempel: Vietnam)
10 000 kr
Velg antall
1

Sande kommune sin næringslivsaksjon for TV-aksjonen WWF 2020

10 050 kroner innsamlet

5 givere
Avsluttet 01.12.2020
100% av 10 000 kr
Sande kommune og næringslivet
Ikke-verifisert
Tove Cathrine Kvamme står bak spleisen
Avsluttet

Giverliste

  • Larsnes Mek Verksted AS5 000 kr

Siste aktivitet

  1. BRIMER AS
  2. MYKLEBUST VERFT AS
  3. Sandsøy Servicebåt As

Hjelp Sande kommune og næringslivet å nå frem til flere!

Deler du spleisen med nettverket ditt bidrar du i snitt med 1 000 kr ekstra til spleisen 💰
Facebook
Kopiér lenke
Flere valg
Tove Cathrine Kvamme er ansvarlig for innholdet i denne innsamlingen og for at pengene går til angitt formål.

Se hva andre spleiser på 🙌

Tenker du på å lage en spleis til noe du brenner for? Vi har samlet et knippe inspirerende spleiser!
Se flere spleiser vi heier på

Uuups! Du bruker en utdatert nettleser.

Med nettleseren du nå bruker vil spleis.no ikke kunne brukes skikkelig. Men fortvil ikke! Du har flere muligheter;

  1. Bytt til en annen nettleser, for eksempel Google Chrome
  2. Fortsett på mobiltelefonen, bare skriv inn adressen:
  3. Lukk denne boksen, og fortsett på eget ansvar

×