Hopp til hovedinnhold

Nyeste oppdatering

«Fra TV-aksjonen NRK Plan International 2021»

Kulturskolens aften for TV-aksjonen i Holmestrand kommune

Gi et bidrag på den digitale TV-aksjonsbøssa! I år går TV-aksjonen til Plans arbeid mot barneekteskap.

Kulturskolens dyktige elever inviterer til en rikholdig forestilling med musikk, kunst og drama. Slik som i årene før arrangeres denne aften som et bidrag til årets NRK TV-aksjon. Inntekten fra kiosksalg og kunstauksjonen skal gå til TV-aksjonen og årets tema "Barn, ikke brud" for Plan Internationals arbeid mot barneekteskap.

Hva går pengene til i år?

Årets TV-aksjon går til Plans arbeid mot barneekteskap. Med årets TV-aksjon skal vi nå ut til tre millioner mennesker for å få slutt på barneekteskap i de landene der problemet er størst: Bangladesh, Nepal, Malawi, Mali og Niger. Pengene som blir samlet inn går uavkortet til TV-aksjonen og blir utbetalt direkte til TV-aksjonen sin konto.

Støtt spleisen

Gi et valgfritt beløp

Gi det du vil

For deg som vil støtte med et valgfritt beløp

Bidragseksempler

Gi bind og hygieneprodukter til en jente i to måneder

For 100 kr kan en jente få bind og hygieneartikler for to måneder og slippe fravær fra skolen.
100 kr
Velg antall
1

Gi en familie økonomisk støtte i en måned så de ikke trenger å gifte bort datteren sin

For 300 kr kan en familie få nødvendig økonomisk støtte i en måned, slik at de ikke trenger å gifte bort datteren sin.
300 kr
Velg antall
1

Gi en jente ett års skolestipend

For 800 kr kan en jente få ett års skolestipend som gjør at hun kan bli på skolen og på den måten forhindre at hun blir giftet bort.
800 kr
Velg antall
1

Kulturskolens aften for TV-aksjonen i Holmestrand kommune

2 840 kroner innsamlet

4 givere
Avsluttet 01.12.2021
Avsluttet

Siste aktivitet

  1. Geir Teigstad
    Støter arbeidet og ønsker dere lykke til
  2. Dag-Olav Røed Johnsen
  3. Sonja

Hjelp Holmestrand Kulturskole Holmestrand kommune å nå frem til flere!

Deler du spleisen med nettverket ditt bidrar du i snitt med 1 000 kr ekstra til spleisen 💰
Facebook
Kopiér lenke
Flere valg
Holmestrand Kulturskole Holmestrand kommune er ansvarlig for innholdet i denne innsamlingen og for at pengene går til angitt formål.

Se hva andre spleiser på 🙌

Tenker du på å lage en spleis til noe du brenner for? Vi har samlet et knippe inspirerende spleiser!
Se flere spleiser vi heier på

Uuups! Du bruker en utdatert nettleser.

Med nettleseren du nå bruker vil spleis.no ikke kunne brukes skikkelig. Men fortvil ikke! Du har flere muligheter;

  1. Bytt til en annen nettleser, for eksempel Google Chrome
  2. Fortsett på mobiltelefonen, bare skriv inn adressen:
  3. Lukk denne boksen, og fortsett på eget ansvar

×