Prosjektbilde for Lille Bella (maltipoo) ble akutt syk i går og er lagt inn på Oslo dyresykehus og trenger behandling.

Lille Bella (maltipoo) ble akutt syk i går og er lagt inn på Oslo dyresykehus og trenger behandling.

sykehus regning for Bella (maltipoo) hund

Hei <3

oppdatering: Vår lille Bella døde etter to døgn på Oslo dyresykehus etter anbefaling fra vetrinærene om å la henne slippe da hun hadde hyppigere og hyppigere krampeanfall og ble mindre og mindre responsiv etter timene som gikk. Tre vetrinærer som har gjort undersøkelser på Bella mistenker at hun var under 6 uker basert på tannundersøkelse og andre ting. Hun hadde ikke fått ut tenner som er vanlig å ha fått ut i 4-5 uke. Oppdretter nekter for at dette stemmer og mener at vetrinærene er inkompetente i Norge. Hun nekter å betale tilbake pengene jeg betalte for Bella som ville kunnet dekke sykehusregningen og begravelse/kremasjon. Når det gjelder forsikringen jeg tegnet på Bella, så valgte jeg en av de dyreste pakkene med høy dekning og hvor det sto at forsikringen gjelder fra DAG EN og HELE LIVET på livsforsikringen i overskriftene. Det kom ikke frem at det er en 20 dagers karenstid før de på Oslo dyresyehus sa at det ofte er sånn med mange forsikringsselskaper for dyrene og at jeg burde sjekke det opp siden jeg ikke hadde hatt Bella lenge før hun ble syk. 

Jeg er utrolig takknemlig for all hjelp og støtte som er kommet inn, og for all hjelp og støtte som fortsetter å komme inn <3

Lørdag 30 oktober hentet vi vår skjønne lille Bella i Stockholm. Hun var frisk, fått alle vaksinasjoner og vetrinærsjekk før vi reiste. Hun var en frisk liten og spretten jente frem til i går da hun ble akutt syk og ikke ville ha mat lenger og begynte å kaste opp og vi måtte forte oss til Oslo dyresykehus (Evidensia) og legge henne inn. Jeg tegnet forsikring med Agria dagen jeg hentet henne, men de sier at de ikke dekker sykehus innleggelse om ikke det gjelder forgiftning eller at hun har svelget fremmedlegeme. Innleggelsen er nå estimert til 23.000 kr for å ha ligget der en natt og for den neste natten. Vi vet ikke hvor lenge hun har behov for å bli lagt inn og er kjempe redd for å ikke kunne gi henne det hun trenger videre da jeg er alenemor og ikke er rik.

 Hun er veldig svak og har diare, oppkast, feber og mulig virus og trenger å være på sykehuset for å overleve.

Vær så snill å hjelp oss med å samle inn penger til vår lille Bella. Vi elsker henne så så så utrolig høyt. 

Instagram: @iambellamaltipoo 

Lille Bella (maltipoo) ble akutt syk i går og er lagt inn på Oslo dyresykehus og trenger behandling.

7 886 kroner innsamlet

24 givere
Avsluttet 03.12.2021
35% av 22 000 kr
Tina Agerup Schei sitt profilbilde
Verifisert
Tina Agerup Schei mottar pengene
Avsluttet

Siste aktivitet

  1. 1 ga anonymt
  2. Kari
    <3
  3. Lise Agerup
Del innsamlingen
Facebook
X
Plakat
Lagre bildet på telefonen din og last bildet opp på Instagram som et vanlig innlegg eller i story.
Skriv ut en plakat og heng den opp i ditt nabolag eller legg den i naboenes postkasse.
Skriv ut QR-koden og vis den frem til potensielle givere slik at det blir enklere for dem å gi.
Tina Agerup Schei er ansvarlig for innholdet i denne innsamlingen og for at pengene går til angitt formål. Mistanke om brudd på våre vilkår? Rapporter den til oss.

Se hva andre spleiser på 🙌

Tenker du på å lage en spleis til noe du brenner for? Vi har samlet et knippe inspirerende spleiser!
Se flere spleiser vi heier på

Uuups! Du bruker en utdatert nettleser.

Med nettleseren du nå bruker vil spleis.no ikke kunne brukes skikkelig. Men fortvil ikke! Du har flere muligheter;

  1. Bytt til en annen nettleser, for eksempel Google Chrome
  2. Fortsett på mobiltelefonen, bare skriv inn adressen:
  3. Lukk denne boksen, og fortsett på eget ansvar

×