Hopp til hovedinnhold
Prosjektbilde for Ambulanser til bruk i Ukraina

Nyeste oppdatering

«Oppdatering 1.juni - Avreise»

Ambulanser til bruk i Ukraina

Medisinsk nødhjelp til flyktninger og pasienter i Ukraina. Utstyret blir brukt, og levert av oss.

Hei.

Vi er et norsk privat team bestående av ambulansearbeidere som har vært i grenseområdet mellom Polen og Ukraina for å bistå med medisinsk nødhjelp til flyktninger fra Ukraina. - i del to av prosjektet vil hovedtyngden av nødhjelpen gå til utstyr som vi bli brukt til medisinsk behandling inne i Ukraina. 

Vi har allerede vært en tur ved det største flyktningmottaket i Polen, og vi har levert utstyr inne i Ukraina. Med denne erfaringen og kontaktnettverket vi har opparbeidet oss så vil vi være en stor ressurs for menneskene i området. 

I del to ønsker vi å ta med 2 ambulanser til Ukraina som skal bemannes av oss for å kunne gi medisinsk støtte, transportkapasitet og evakueringsmulighet til Ukrainske skadde og flyktninger. (Vi har nå anskaffet 1 ambulanse til formålet)

Vi har kontakt med lokale leger og organisasjoner på bakken i Ukraina som vil bistå i dette arbeidet. 

Følg gjerne prosjektet videre på https://facebook.com/NodhjelpUkraina/

Media:

https://www.nrk.no/urix/norske-ambulansearbeidere-tar-seg-fri-for-a-hjelpe-ukrainske-flyktninger-1.15899379

https://www.nettavisen.no/nyheter/ambulanse-brodre-etter-n-uke-i-grenseby-et-fantastisk-miljo-av-frivillige/s/12-95-3424260823

https://www.nettavisen.no/nyheter/ambulanse-brodre-fra-jessheim-i-polen-vi-er-helt-overveldet-over-stotten-vi-har-fatt/s/5-95-426213

https://www.nettavisen.no/nyheter/ambulanse-brodre-vil-dra-til-ukrainas-grense-for-a-hjelpe-flyktninger/s/5-95-403979

https://www.nrk.no/urix/norske-ambulansearbeidere-tar-seg-fri-for-a-hjelpe-ukrainske-flyktninger-1.15899379

Mvh

Michael, Claes, Trond, Joachim og Odd Erland. 

Støtt spleisen

Gi et valgfritt beløp

Gi det du vil
For deg som vil støtte med et valgfritt beløp

Kjøp belønninger

Innsamler har ansvar for distribusjon av belønninger
Bilde av belønningen
Klistremerke 10x10 cm
100 kr
1 av 30 solgt
Velg antall
1
Bilde av belønningen
Takkekort
250 kr
1 av 20 solgt
Støtt oss med 250kr og motta et flott takkekort med bilder fra prosjektet.
Velg antall
1
Bilde av belønningen
Bilde til å henge opp
500 kr
5 tilgjengelige
Bilde til å henge på veggen.
Velg antall
1

Ambulanser til bruk i Ukraina

21 800 kroner innsamlet

82 givere
Avsluttet 06.06.2022
24% av 90 000 kr
Roy Michael Biman sitt profilbilde
Verifisert
Roy Michael Biman mottar pengene
Avsluttet

Siste aktivitet

  1. 1 ga anonymt
  2. Ruth Linnerud
  3. 1 ga anonymt
Del innsamlingen
Facebook
X
Plakat
Lagre bildet på telefonen din og last bildet opp på Instagram som et vanlig innlegg eller i story.
Skriv ut en plakat og heng den opp i ditt nabolag eller legg den i naboenes postkasse.
Skriv ut QR-koden og vis den frem til potensielle givere slik at det blir enklere for dem å gi.
Roy Michael Biman er ansvarlig for innholdet i denne innsamlingen og for at pengene går til angitt formål. Mistanke om brudd på våre vilkår?

Se hva andre spleiser på 🙌

Tenker du på å lage en spleis til noe du brenner for? Vi har samlet et knippe inspirerende spleiser!
Se flere spleiser vi heier på

Uuups! Du bruker en utdatert nettleser.

Med nettleseren du nå bruker vil spleis.no ikke kunne brukes skikkelig. Men fortvil ikke! Du har flere muligheter;

  1. Bytt til en annen nettleser, for eksempel Google Chrome
  2. Fortsett på mobiltelefonen, bare skriv inn adressen:
  3. Lukk denne boksen, og fortsett på eget ansvar

×