Prosjektbilde for Hjelp vår nybakte mamma Kimi🐴❤️

Hjelp vår nybakte mamma Kimi🐴❤️

Betale for behandling av Kimi på veterinærhøgskolen

OPPDATERING 03.08!

Kimi og føllet er hjemme igjen🥰 Heldigvis har det gått bra og hun slapp operasjon! Det ble 5 døgn med intensiv behandling på Veterinærhøgskolen. Så løsnet heldigvis forstoppelsen til slutt! Nå øker vi gradvis på måltidene til hun er tilbake på normal fôring. Tar tempen hver dag, og følger med. Krysser fingrene for at det fortsetter slik, og at det ikke blir noe tilbakefall❤

...............

Vår skolehest Kimi fikk et nydelig hingsteføll 25.juli❤️ 

To dager senere blir Kimi dårlig. Etter undersøkelse av veterinær blir det konstantert at hun har livmorbetennelse og begynnende forfangenhet😔 

Vi kjører derfor Kimi og føllet inn til veterinærhøgskolen med en gang for best mulig behandling og oppfølging. 

Livmorbetennelsen og forfangenheten er under kontroll og på vei tilbake. MEN de fant og en forstoppelse i blindtarmen. Som er  mer alvorlig. De har prøvd å behandle uten operasjon, og det såg ut til å gå bra. Men over natten har hun blitt dårligere, og de vurderer nå operasjon.  

Blir blindtarmen mer forstoppet kan den sprekke, og da er det ingenting å gjøre. Dette kan skje veldig fort. Derfor vurderes operasjon om hun ikke viser tydelig forbedring iløpet av dagen.

Hun må uansett være der til behandling over helgen, kanskje lengre.

Pr nå ligger behandlingen på 10-15.000 kr pr døgn, alt etter hvor intensiv behandling hun må ha i døgnet. 

Kostnaden for operasjon vil ligge på mellom 60-80.000 i tillegg. 

Vi ønsker å gjøre det vi kan for at Kimi skal bli frisk å komme hjem❤️ og for at føllet skal få beholde mammaen sin❤️ Hun er en fantastisk snill og god hest og en super mamma! Og fortjener det aller beste❤️

Etter to år med corona og et halvt år med båndlagt stall pga kverke, har bedriften lidd store økonomiske tap de siste årene.

Og vi trenger derfor litt hjelp på veien. Så håper noen kan bidra litt enten med et bidrag, eller å få delt spleisen med flere❤️

Hjelp vår nybakte mamma Kimi🐴❤️

22 962 kroner innsamlet

78 givere
Avsluttet 07.08.2022
22% av 100 000 kr
Ann-Helen Tonheim sitt profilbilde
Verifisert
Ann-Helen Tonheim
står bak spleisen
STALL TONHEIM AS sitt profilbilde
STALL TONHEIM AS mottar pengene
Avsluttet

Siste aktivitet

  1. Marianne Nordhov
    Krysser fingre for at dette går bra 🙏
  2. Hermine Roer
  3. Elise HB og Ea L
    Jentene har pantet flasker for å hjelpe Kimi ❤
Del innsamlingen
Facebook
X
Plakat
Lagre bildet på telefonen din og last bildet opp på Instagram som et vanlig innlegg eller i story.
Skriv ut en plakat og heng den opp i ditt nabolag eller legg den i naboenes postkasse.
Skriv ut QR-koden og vis den frem til potensielle givere slik at det blir enklere for dem å gi.
Ann-Helen Tonheim er ansvarlig for innholdet i denne innsamlingen og for at pengene går til angitt formål. Mistanke om brudd på våre vilkår? Rapporter den til oss.

Se hva andre spleiser på 🙌

Tenker du på å lage en spleis til noe du brenner for? Vi har samlet et knippe inspirerende spleiser!
Se flere spleiser vi heier på

Uuups! Du bruker en utdatert nettleser.

Med nettleseren du nå bruker vil spleis.no ikke kunne brukes skikkelig. Men fortvil ikke! Du har flere muligheter;

  1. Bytt til en annen nettleser, for eksempel Google Chrome
  2. Fortsett på mobiltelefonen, bare skriv inn adressen:
  3. Lukk denne boksen, og fortsett på eget ansvar

×