Hopp til hovedinnhold

Kattunger trenger vår hjelp

Alle pengene som samles inn går til å kjøpe inn mat, Kattesand og betale for veterinærutgifter for å gi kattene en sjans til et godt og trygt liv.

I år har det kommet inn rekordstore mengder kattunger og katter til kattens vern. Dette gjelder i stor grad katter som er født ute, forlatt eller i kolonier. 

Bestanden av villkatter i Norge øker for hvert år, og dette er noe kattens vern prøver å gjøre noe med. Dette gjøres med å ta i mot de som kommer, og sette opp feller etter tips, hvor de senere tar kattene inn til veterinær for sjekk og medisinering. Over halvparten av kattene de redder lider av sykdommer som øyebeyennelser og orm, og må behandles. Senere blir kattene chipet og vaksinert mens de blir sosialisert og tatt hånd om i gode fosterhjem før de er klare for sitt nye liv i hos gode mennesker. Men dette koster selvsagt penger, til både veterinær, mat, medisiner, Kattesand osv. 

På grunn av rekordstor pågang i år ligger det dårlig an med økonomien og kontoen er tom. Kunne du tenke deg å hjelpe? 

All hjelp blir satt stor pris på. Kunne du tenke deg å hjelpe kan du støtte denne spleisen eller vippse kattens vern på nr 98768 ❤️ 

Har du ikke mulighet til å hjelpe økonomisk, kan du gjerne hjelpe ved å dele denne spleisen, eller gi utstyr eller mat til kattens vern ❤️

Kattunger trenger vår hjelp

7 350 kroner innsamlet

36 givere
Avsluttet 19.11.2022
91% av 8 000 kr
Verifisert
Ann Cathrin Skutholm
står bak spleisen
Avsluttet

Siste aktivitet

  1. 2 ga anonymt
  2. Grethe Sivertsen
  3. Lisbeth Hultgreen

Hjelp Ann Cathrin Skutholm å nå frem til flere!

Deler du spleisen med nettverket ditt bidrar du i snitt med 1 000 kr ekstra til spleisen 💰
Facebook
Kopiér lenke
Flere valg
Ann Cathrin Skutholm er ansvarlig for innholdet i denne innsamlingen og for at pengene går til angitt formål.

Se hva andre spleiser på 🙌

Tenker du på å lage en spleis til noe du brenner for? Vi har samlet et knippe inspirerende spleiser!
Se flere spleiser vi heier på

Uuups! Du bruker en utdatert nettleser.

Med nettleseren du nå bruker vil spleis.no ikke kunne brukes skikkelig. Men fortvil ikke! Du har flere muligheter;

  1. Bytt til en annen nettleser, for eksempel Google Chrome
  2. Fortsett på mobiltelefonen, bare skriv inn adressen:
  3. Lukk denne boksen, og fortsett på eget ansvar

×