Junkeren trenger din hjelp - Støtt vår dugnad
IK Junkeren har i år hatt en fantastisk sportslig fremgang i tillegg har vi hatt et høyt aktivitetsnivå for alle våre aldersbestemte lag både fotball og håndball.
Hele tre opprykk har klubben sikret i 2022, først ut var Håndballjentene som sikret ett historisk opprykk til 1. divisjon Håndball, deretter fulgte rekruttlaget opp og sikret opprykk til 2. divisjon og aller sist rykket Fotball sitt A-lag opp til 2. divisjon.
Klubben har gjennom mange år hatt en god medlemsutvikling og har nå over 700 medlemmer vi er den aller største klubben i antall medlemmer og lag innenfor fotball og håndball i Bodø.
Det bekrefter for at vi er en klubb som både er attraktiv og inkluderende.
Høyt aktivitetsnivå og gode sportslige resultater gir dessverre også press på klubbens økonomi. Vi må derav betale mer i hall- og baneleie og for barn og ungdom utgjør det i år en merkostnad på 250.000 kroner i forhold til budsjett. Dette ønsker vi å hente inn før årsskifte.
For idrettsklubber er dugnad bærebjelken som gjør det mulig å tilby trening og idrettsglede til barn og unge, samt legge til rette for utvikling av spiller som ønsker å satse på idretten sin.
Klubben leter fortsatt etter flere støttespillere blant byens næringsliv som kan bidra til å styrke klubbens økonomi.
For å sikre at klubben fortsatt kan ha et høyt aktivitetsnivå og følge opp seriespill for våre lag i fotball og håndball har styret kommet til at vi skal gjennomføre et ekstra lotteri.


