Hopp til hovedinnhold

Oppdateringer

  1. Sesongslutt og veien videre

    21. desember 2023 07:04

    VM og årets sesong er over, og det er på tide å oppdatere alle dere som har støttet meg og bidratt til å gjøre høstens satsing økonomisk gjennomførbar.  

    Kortversjonen er at jeg ikke nådde målet mitt om å bli verdensmester, og at høstens resultater ble sølv i verdenscupen i Italia og bronse i VM i Portugal. Men det er jo (heldigvis) alltids mer til historien enn bare sluttresultatet.   

    Verdenscupen i Italia ble brukt som siste test før VM, for å få en indikasjon på hva det burde fokuseres på de siste månendene. Jeg kom meg relativt greit til finalen, som jeg tapte knepent med et par poeng. Men ofte kan man lære mer av å tape enn av å vinne, og det ga nyttig informasjon for veien videre.   

    For å sikre så optimal oppkjøring som mulig, brukte jeg årets ferieuker (og en god del avspasering) på å reise på treningsleirer og samlinger de siste fem ukene før mesterskapet. Jeg får veldig lite sparring i Norge/Grimstad, og er derfor avhengig av å reise utenlands for å få best mulig oppkjøring. Så de siste fem ukene før VM var jeg på treningssamlinger i New Zealand, Australia og Slovenia, før ankomst i Portugal 17. november. Disse ukene med fri gjorde at jeg fikk konsentrert meg 100% på oppkjøringen, og jeg ankom Portugal i bedre form enn noensinne, både fysisk og mentalt.  

    I VM fikk jeg gått tre kamper. Jeg vant de to første mot Irland og India, men tapte dessverre semifinalen mot Bulgaria, og endte dermed på tredjeplass. Målet mitt var gull, og derfor ble jeg utrolig skuffet over å ikke klare å nå målet. Men med tiden la den verste skuffelsen seg, og jeg klarte å bli fornøyd med bronsen og stolt over prosessen og alt det harde arbeidet som ligger bak. Så får drømmen om VM-gull heller leve videre i to år til, mens jeg gjør meg klar for neste VM i 2025!  

    Og med det ønsker jeg igjen å takke dere alle for støtten, og ønske dere en riktig god jul og godt nyttår!

  2. Over halvveis til målet!

    7. september 2023 08:07

    Spleisen er nå over halvveis til målet, og jeg er helt overveldet over all støtten og alle hyggelige meldinger jeg har fått! ❤️ Tusen takk, alle sammen, det betyr utrolig mye! 😍 

    Jeg setter også enormt pris på alle delinger av spleisen på sosiale medier, det fungerer utrolig godt for å spre ordet, så gjerne del videre dersom du har mulighet 😊

    Jeg er nå godt over en måned inn i oppkjøringen til VM, og neste på programmet for min del blir verdenscup i Italia i slutten av september. Det blir siste store konkurranse før VM, og en god test for å sjekke at jeg er på rett spor, og til å prøve ut taktiske, tekniske og mentale ferdigheter jeg har jobbet med i det siste 💪 Jeg føler at jeg er i rute, og gleder meg til å se hva som fungerer og hva som må justeres de siste ukene før sesongens hovedmål; VM i november 🥊

Vil du støtte meg på veien til VM i kickboxing?

23 050 kroner innsamlet

37 givere
Avsluttet 30.09.2023
65% av 35 000 kr
Verifisert
Yvonne Murray mottar pengene
Avsluttet

Siste aktivitet

  1. Flemming
    støttet og skrev en hilsen
    Jeg heier på deg👏💪
  2. Bjørn Ole Dahle
    støttet og skrev en hilsen
    Lykke til på veien til VM😊
  3. Anonym
    1 giver ga anonymt
Vis all aktivitet

Hjelp Yvonne Murray å nå frem til flere!

Deler du spleisen med nettverket ditt bidrar du i snitt med 1 000 kr ekstra til spleisen 💰
Facebook
Kopiér lenke
Flere valg
Yvonne Murray er ansvarlig for innholdet i denne innsamlingen og for at pengene går til angitt formål.

Se hva andre spleiser på 🙌

Tenker du på å lage en spleis til noe du brenner for? Vi har samlet et knippe inspirerende spleiser!
Se flere spleiser vi heier på

Uuups! Du bruker en utdatert nettleser.

Med nettleseren du nå bruker vil spleis.no ikke kunne brukes skikkelig. Men fortvil ikke! Du har flere muligheter;

  1. Bytt til en annen nettleser, for eksempel Google Chrome
  2. Fortsett på mobiltelefonen, bare skriv inn adressen:
  3. Lukk denne boksen, og fortsett på eget ansvar

×