Varme i Låhnehuset!
Undrenes tid er visst ikke over! Sammen har vi på rekordtid sørget for at Låhnehuset i Revetal sentrum er sikret for befolkningen. Kampen er vunnet med en «kunstskåring» av sentrumsutvikler og næringslivsleder Martin Gran som har kjøpt huset for å gjøre det tilgjengelig for oss! Dette har vært en laginnsats i særklasse med helt nydelig samspill!
Nå bruker vi momentet og går vi videre! Vi fortsetter spleisen så vi kan få en solid start for opppussingen og driften som står foran oss nå.
Huset trenger en bedre varmekilde, så vi vil bygge en energieffektiv masseovn.
https://www.masseovn.net/masseovn-billeder-video/billeder-masseovn-selvbyg/
Dette er et skikkelig bra lag å være med på, og det er gøy å se hva vi kan få til sammen i fortsettelsen når alle bidrar med det de kan (penger, kompetanse, praktisk hjelp, jungeltelegraf, ideer...)! Heng deg på du også!
Kan du bidra med en timellønn eller et dagsverk, så har du muligheten her. Bidrag over 50 000 honoreres med navnet på en plakett.
Foreningen NaKuHel Vestfold som drifter Revetalhagen, skal leie og drifte huset som ressurs for bygdas frivillige aktiviteter.

NaKuHel senteret i Asker er et godt eksempel å vise til. Vi deler deres visjoner. Sammen med grunnlegger Gunnar Tellnes har de vært uvurderlige støttespillere for vårt eget prosjekt. I Asker har de etter mange års drift, en frivillighetssentral og et folkehelsesenter hvor de jobber med blant annet cafe, arbeidsinkludering, frivillighet, språkpraksis og har aktiviteter for målgrupper i alle aldre og livssituasjoner. (https://www.nakuhel.no/) NaKuHel Vestfold og Revetalhagen er i startgropa, og NaKuHel Asker er et forbilde.
Vi skal klare å gjøre huset og hagen til en miljøskapende og attraktiv samlingsplass for alle. Gjennom dugnader og støtteordninger skal vi gjøre det fine huset levende igjen. Det er ikke mange slike plasser igjen i sentrum, og vi ønsker å bevare Låhnehuset til glede for alle.
Takk til alle som har bidratt med stort og smått som tilsammen har gjort det mulig! Ekstraordinær innsats fra Tønsberg kommune, næringsliv, frivillige -og ikke minst ReAvisa, med innspill og heiing fra et ivrig publikum, har gjort dette til en både rørende, spennende og gøyal opplevelse. Bli med på fortsettelsen!
Linker til omtale av Revetalhagen og huset:
https://www.facebook.com/Revetalhagen
https://www.reavisa.no/2024/02/28/na-blir-drommen-realisert-velkommen-til-kick-off/
https://www.reavisa.no/2024/03/10/leserinnlegg-revetalhagen-kick-off/
https://www.reavisa.no/2024/04/04/forste-mote-rundt-balet-mulig-vi-ma-trekke-inn/
https://www.finn.no/realestate/homes/ad.html?finnkode=346298681
Forsidefoto: EiendomsMegler1