Prosjektbilde for Du&Jeg trenger din hjelp! 
For å kunne fortsette å hjelpe de som trenger det med mat og klær. 🙏

Nyeste oppdatering

«Blir så glad❤️»

Du&Jeg trenger din hjelp! For å kunne fortsette å hjelpe de som trenger det med mat og klær. 🙏

Alle pengene som samles inn vil gå direkte til organisasjonen og sørge for at de kan fortsette å hjelpe med mat og klær til de som trenger det.

Ønsker å hjelpe Du&Jeg til å kunne fortsette det flotte og viktige arbeidet de gjør! 🙏 Her er litt om organisasjonen:

I 2019 ble Hjelpeorganisasjonen Du &Jeg stiftet av en alenemor, som ønsket å gjøre en forskjell for likestilte familier i nærmiljøet.  Organisasjonen fikk som mål å bistå lavinntekstfamilier med mat og klær, for å lette det økonomiske presset mange opplever i dagens samfunn. Organisasjonen har siden da vokst seg stor, og hjelper nå flere hundretalls mennesker i uken med gratis mat, og klær ved behov. Du&Jeg samler inn matvarer, og klær som av en eller annen grunn ikke kan selges, slik bidrar de også til at matsvinn reduseres parallelt med at gjenbruk av bruksmateriale kommer til nytte igjen og igjen. Nå står organisasjonen i fare for å måtte stenge, grunnet økonomiske utfordringer. For å kunne fortsette å hjelpe alle familiene som hver tirsdag stiller seg i kø for matpose, ønsker vi å be dere om hjelp.. Søknader til det offentlige, har foreløpig ikke gitt positive resultater, og nå er det slik at vi trenger drahjelp fra alle som kan og vil bidra. 

En tier fra fire stykker gir en familie mat .. Kan du hjelpe oss å hjelpe andre?🙏

Du&Jeg trenger din hjelp! For å kunne fortsette å hjelpe de som trenger det med mat og klær. 🙏

16 300 kroner innsamlet

49 givere
Avsluttet 15.08.2024
81% av 20 000 kr
Elise Trulsen sitt profilbilde
Verifisert
Elise Trulsen
står bak spleisen
DU&JEG mottar pengene
Avsluttet

Siste aktivitet

  1. 1 ga anonymt
  2. Richard Quinn
    Keep up this good work 👍
  3. Lisbeth
    Lykke til videre i det gode arbeidet for medmennesker!
Del innsamlingen
Facebook
X
Plakat
Lagre bildet på telefonen din og last bildet opp på Instagram som et vanlig innlegg eller i story.
Skriv ut en plakat og heng den opp i ditt nabolag eller legg den i naboenes postkasse.
Skriv ut QR-koden og vis den frem til potensielle givere slik at det blir enklere for dem å gi.
Elise Trulsen er ansvarlig for innholdet i denne innsamlingen og for at pengene går til angitt formål. Mistanke om brudd på våre vilkår? Rapporter den til oss.

Se hva andre spleiser på 🙌

Tenker du på å lage en spleis til noe du brenner for? Vi har samlet et knippe inspirerende spleiser!
Se flere spleiser vi heier på

Uuups! Du bruker en utdatert nettleser.

Med nettleseren du nå bruker vil spleis.no ikke kunne brukes skikkelig. Men fortvil ikke! Du har flere muligheter;

  1. Bytt til en annen nettleser, for eksempel Google Chrome
  2. Fortsett på mobiltelefonen, bare skriv inn adressen:
  3. Lukk denne boksen, og fortsett på eget ansvar

×