Hopp til hovedinnhold

Nyeste oppdatering

«Fra NASJONALFORENINGEN FOR FOLKEHELSEN»

@Killalzheimer

Alle pengene som Samles inn går til Nasjonalforeningen for folkehelse og forskning på Alzheimers sykdom!

Bare forskning kan stoppe Alzheimer sykdom. 

Se for deg at du kan gå på Apoteket og hente ut medisiner som kurerer Alzheimers sykdom. Det hadde vært helt fantastisk ❤️ Eller enda bedre at forskningen identifiserer årsaken til at mennesker utvikler Alzheimer sykdom. Da kan det forebygges og evt behandles før sykdommen utvikler seg. 

Min kjæreste Stig fikk Alzheimers sykdom 55 år gammel. Det er brutalt. Det finnes ikke behandling for sykdommen. Sykdomen kommer til å utvikle seg.Hvordan den vil utvikle seg vet vi ikke. 

Et sannsynlig scenario er at jeg kommer til å "miste" min kjære opptil flere ganger. 

Litt og litt vil han endres og kanskje forsvinne inn i sitt eget "Alzheimers univers"? 

Det forskes mye på Alzheimers sykdom, men det store gjennombruddet lar vente på seg. 

VI er ikke alene om å rammes av denne forferdelige sykdommen. I Norge er det over 100 000 med Alzheimers og Demens. Over 400 000 pårørende er berørt. 

Alzheimer er grusom for den som rammes, deres pårørende og venner. Antallet pasienter med Alzheimer vil dobles i løpet av noen år. 

Vær med å bidra! La neste generasjon/barna våre slippe å få Alzheimers🙏

Tusen takk ❤️

Forhåpningsfulle hilsener fra  Stig Roar og Mona 

Følg meg og Stig på @killalzheimer på TikTok og #Killalzheimer på Instagram 

 

Støtt spleisen

Gi et valgfritt beløp

Gi det du vil
For deg som vil støtte med et valgfritt beløp

Kjøp belønninger

Innsamler har ansvar for distribusjon av belønninger
Et signert takkekort
250 kr
16 solgt
@Killalzheimer Tusen takk for at du bidrar med penger til forskning på Alzheimers sykdom. Forhåpningsfulle hilsener Stig Roar og Mona
Velg antall
1

@Killalzheimer

61 040 kroner innsamlet

181 givere
Avsluttet 24.11.2024
61% av 100 000 kr
Verifisert
Mona Hagensen
står bak spleisen
Avsluttet

Spleisens sponsorer

@rosahuset_tromso5 800 kr

Siste aktivitet

  1. 1 ga anonymt
  2. Dag I.
  3. Ane Katrine
    ❤️

Hjelp Mona Hagensen å nå frem til flere!

Deler du spleisen med nettverket ditt bidrar du i snitt med 1 000 kr ekstra til spleisen 💰
Facebook
Kopiér lenke
Flere valg
Mona Hagensen er ansvarlig for innholdet i denne innsamlingen og for at pengene går til angitt formål.

Se hva andre spleiser på 🙌

Tenker du på å lage en spleis til noe du brenner for? Vi har samlet et knippe inspirerende spleiser!
Se flere spleiser vi heier på

Uuups! Du bruker en utdatert nettleser.

Med nettleseren du nå bruker vil spleis.no ikke kunne brukes skikkelig. Men fortvil ikke! Du har flere muligheter;

  1. Bytt til en annen nettleser, for eksempel Google Chrome
  2. Fortsett på mobiltelefonen, bare skriv inn adressen:
  3. Lukk denne boksen, og fortsett på eget ansvar

×