Svanehjelpen Bergen trenger din hjelp for å kunne fortsette ❤️
Svanehjelpen Bergen trenger sårt et fremkomstmiddel. SH Bergen har på kort tid opparbeidet seg en svært viktig rolle ift rehabilitering og nødhjelp til ville fugler. Ikke bare hjelper de en hel haug svaner på Vestlandet og omegn, men leder Sylvia er også veldig opptatt av å ivareta måker. Måker, som en av de mest misforståtte artene vi er så heldige å omgi oss med, sliter mer enn noen gang - hele 5 av 7 måkearter er nå utrydningstruet i Norge. Og som svaner, er det som oftest pga menneskelig aktivitet de havner i trøbbel.
Svanehjelpen Bergen har MANGE oppdrag, det finnes få eller ingen alternativer til andre som kan hjelpe, og ofte reiser de veldig langt selv om de er utslitte. De trenger også å kjøre til veterinær så raskt som mulig når de får time der. I tillegg betaler de drivstoff og forsikring av egen lomme, noe som egentlig ikke burde være tilfelle - men siden dette prosjektet betyr så mye for de, har de strukket seg lengre enn de aller fleste for å få gjennomført oppdrag med private midler også. Og oppdragsmengden øker stadig.
Det lå litt i kortene at det ikke var mulig å bruke familiebilen i lengden. Den brukes jo av flere til helt nødvendige ting, og pga alle oppdragene har den gått langt over kilometerstand ift forsikring - nå fikk den også dessverre kjøreforbud grunnet slitasjeskader.
Så om Svanehjelpen Bergen skal kunne fortsette, er det essensielt at vi greier å skaffe midler slik at de kan ha en bil de kan rykke ut med når en fugl trenger hjelp.
Håper at så mange som mulig kan hjelpe oss på vei med dette, og ikke minst dele innlegget.
Dette kan ta tid, men vi er nødt til å forsøke, for alternativet er at det ikke lengre finnes noe tilsvarende tilbud til fuglene som altså sliter pga menneskelig aktivitet.