Hopp til hovedinnhold

Vær den 1'e

Alle pengene som samles skal til Mental Helse Norge, for å forbedre tilbudene for unge og voksne


Og om vi når målet så skal jeg bestige matterhorn ila neste år (ihvertfall prøve).

Mange sliter med å be om hjelp, særlig når det kommer til psykisk helse som er veldig synd og noe vi må bli bedre å spørre om. Det er vanskelig å vite hvordan andre har det, og mange bærer på utfordringer selv ikke deres nærmeste vet om engang.

Det er ikke, og skal ikke være flaut eller negativt å snakke om ens problemer med noen uansett om det er en venn, familiemedlem, kolega eller en profesjonell når man opplever negative tanker og følelser, særlig når det kan utgjøre den lille forskjellen mellom liv og død.

I Norge tar omtrent 630 mennesker livet sitt hvert år (siden 2020), og 12,3 menn per 100000 tar sitt liv rundt om i hele verden. For meg så er det mer enn nok av gode grunner til å bli med på denne spleisen. det sier meg at tilbudet for dem ikke var tilstrekkelig nok. Jeg ønskerogså at spesielt menn skal tørre å ta steget frem og ikke være redd for å åpne seg for andre, uansett hvor tøft det måtte være. for av de 650 menneskene som tar livet sitt årlig så er 3/4 av dem menn. 

Jeg håper vi sammen klarer å sette fokus på det å snakke om de vanskelige tingene i livet. Ved å bidra til denne Spleisen bidrar du til å bryte ned stigmaet rundt det å be om støtte. Sammen kan vi vise at det er helt greit å trenge en hjelpende hånd. 

Takk for at du tar deg tid til å lese og støtte!

kan følge med på matterhorn reisen på nikan_bestiger_matterhorn på instagram (reisen har ikke starta enda)

Vær den 1'e

550 kroner innsamlet

1 giver
Avsluttet 02.03.2025
0% av 100 000 kr
Verifisert
Nikan Asadi
står bak spleisen
MENTAL HELSE mottar pengene
Avsluttet

Siste aktivitet

  1. 1 ga anonymt

Hjelp Nikan Asadi å nå frem til flere!

Deler du spleisen med nettverket ditt bidrar du i snitt med 1 000 kr ekstra til spleisen 💰
Facebook
Kopiér lenke
Flere valg
Nikan Asadi er ansvarlig for innholdet i denne innsamlingen og for at pengene går til angitt formål.

Se hva andre spleiser på 🙌

Tenker du på å lage en spleis til noe du brenner for? Vi har samlet et knippe inspirerende spleiser!
Se flere spleiser vi heier på

Uuups! Du bruker en utdatert nettleser.

Med nettleseren du nå bruker vil spleis.no ikke kunne brukes skikkelig. Men fortvil ikke! Du har flere muligheter;

  1. Bytt til en annen nettleser, for eksempel Google Chrome
  2. Fortsett på mobiltelefonen, bare skriv inn adressen:
  3. Lukk denne boksen, og fortsett på eget ansvar

×