🆘 FugleAdvokatene er i unntakstilstand
Kjære fuglevenn!
FugleAdvokatenes innbokser renner over av meldinger, og utallige nye innlegg opprettes i hjelpegruppen vår hver eneste dag. Våre rehabhjem står på døgnet rundt for å besvare alle meldinger og redde fugler som ellers mest sannsynligvis vil miste livet -- det eneste liv de har. Kun i mai 2025 har vi så langt (per 23.05.25) tatt inn ca. 130 pasienter. De minste av dem krever mating to ganger per time fra tidlig på morningen til sent på kvelden. Det enorme trykket tærer voldsomt på organisasjonens allerede magre ressurser.
For at vi skal kunne fortsette å betale for løpende utgifter (veterinær, fuglemat og utstyr), trenger den slunkne kontoen vår påfyll. Vi har faste veterinærtimer hver uke, i tillegg til ekstra timer til operasjoner og inngrep. I tillegg kommer det høye kostnader for fuglemat (meitemark, sirisser, såkalt "formula" for unge og syke fugler) samt ulike typer tilskudd (kalsium, probiotika, vitaminer). Alle pasienter trenger også UV-lamper som skiftes årlig.
Har du vært i kontakt med oss, enten for å få råd eller for å levere en fugl, håper vi at du har mulighet til å bidra til denne spleisen. Hver krone teller og utgjør en stor forskjell for de små fjærkledde vi hjelper. Tusen hjertelig takk for at du er en del av deres redningshistorie!
