Hopp til hovedinnhold
Prosjektbilde for Parkinson er verdens raskest voksende hjernesykdom. Forskning er livsviktig!!!

Nyeste oppdatering

«Fra NORGES PARKINSONFORBUND»

Parkinson er verdens raskest voksende hjernesykdom. Forskning er livsviktig!!!

Pengene går til livsviktig forskning på Parkinsons sykdom, og til støtte og tilbud for mennesker med parkinson og deres pårørende over hele landet. Midlene går også til å spre kunnskap til dem som trenger det mest.

Jeg løper Birkebeinerløpet, 21 kilometer, for Parkinsonsaken. Vær med å bidra!

Den 14. juni går Parkinson unity walk av stabelen. Folk over hele landet går løper og ruller for å sette saken på kartet. Jeg har planlagt å løpe Birkebeinerløpet for å bidra til at viktig forskning kan gjennomføres. JEG GIR 100 KR FOR HVER KM JEG KLARER Å GJENNOMFØRE. Vær med og gi håp - hver krone teller i kampen mot parkinson. Tusen hjertelig takk! 

Det finnes ingen kur - ennå! Hjelp meg å samle inn livsviktige midler til forskning, slik at vi kan finne nye behandlinger som stanser eller reverserer sykdommen. 

Parkinson sykdom er verdens raskest voksende hjernesykdom. Det forventes at innen 2050 er antallet med diagnosen fordoblet. Årsaken er ennå ikke avdekket, men vi vet at eksponering for miljøgifter, pesticides samt kosthold sannsynligvis spiller en viktig rolle. 

Trening er viktig for å sinke progresjonen, derfor velger jeg å stille til start i Birkebeinerløpet. 

Tusen, tusen takk for at du er med️ - sammen kan vi gjøre en forskjell!💙 

Parkinson er verdens raskest voksende hjernesykdom. Forskning er livsviktig!!!

18 900 kroner innsamlet

34 givere
Avsluttet 26.06.2025
189% av 10 000 kr
Verifisert
Steffen Skolseg
står bak spleisen
Avsluttet

Siste aktivitet

  1. Inger Toril
    Flott tiltak for en viktig sak🏃🏼‍♂️‍➡️👏🏼
  2. 1 ga anonymt
  3. Britt Unni Lønstad-Halvorsen
    Flott tiltak! Lykke til videre og gratulerer med flott løp til både deg og Marit!🏃‍♂️‍➡️
Del innsamlingen
Facebook
X
Plakat
Lagre bildet på telefonen din og last bildet opp på Instagram som et vanlig innlegg eller i story.
Skriv ut en plakat og heng den opp i ditt nabolag eller legg den i naboenes postkasse.
Skriv ut QR-koden og vis den frem til potensielle givere slik at det blir enklere for dem å gi.
Steffen Skolseg er ansvarlig for innholdet i denne innsamlingen og for at pengene går til angitt formål. Mistanke om brudd på våre vilkår?

Se hva andre spleiser på 🙌

Tenker du på å lage en spleis til noe du brenner for? Vi har samlet et knippe inspirerende spleiser!
Se flere spleiser vi heier på

Uuups! Du bruker en utdatert nettleser.

Med nettleseren du nå bruker vil spleis.no ikke kunne brukes skikkelig. Men fortvil ikke! Du har flere muligheter;

  1. Bytt til en annen nettleser, for eksempel Google Chrome
  2. Fortsett på mobiltelefonen, bare skriv inn adressen:
  3. Lukk denne boksen, og fortsett på eget ansvar

×