Hopp til hovedinnhold

Runforendometriose

Alle pengene som samles inn går til endometrioseforeningen

🎗️Jeg løper for endometriose

Den 30. august skal jeg løpe mitt aller første halvmaraton i Stockholm - for en sak som står meg nært. Endometriose og kvinnehelse

i januar 2024 ble jeg operert og fikk påvist endometriose. Veien dit har vært lang, mange år med mye smerte. Jeg har vært igjennom hormonbehandlinger, TENS - apparater, ernæring, fysioterapi og psykolog. Jeg har fått høre at det er IBS, det sitter i hodet eller at jeg bare ikke tåler smerte.

Kvinnehelse er endelig på agendaen og kompetansenivået øker betraktelig hvert år noe som er fantastisk. Takk til alle som jobber vær eneste dag med dette!

å løpe et halvmaraton blir min måte å belyse et viktig tema og spre informasjon om kvinnehelse fordi det er nettopp det jeg skal gjøre i denne perioden.

Jeg ønsker å samle inn penger til endometrioseforeningen fordi kvinnehelse er viktig - og vi trenger mer forskning, mer kunnskap og mer forståelse. Ingen skal måtte bruke ti år på å få riktig hjelp.

Endometrioseforeningen jobber vær dag for å spre informasjon og fokus på kvinnehelse. I statsbudsjettet for 2025 fikk Endometrioseforeningen INGEN støtte fra regjeringen og er dermed avhengig av støtte fra frivillige eller bedrifter!

Les mer om deres jobb på @endometrioseforeningen

Del gjerne kampanjen, og kanskje du blir inspirert til å bli med selv💛 Jeg deler min reise på @runforendomteriose

Sammen løper vi for endometriose. 🎗️

Tusen Takk.

- Synne

Runforendometriose

2 000 kroner innsamlet

4 givere
Avsluttet 30.09.2025
4% av 50 000 kr
Verifisert
Synne Heggelund
står bak spleisen
ENDOMETRIOSEFORENINGEN mottar pengene
Avsluttet

Siste aktivitet

  1. 1 ga anonymt
  2. Anonym
    Du er rå💪🏼💗
  3. 1 ga anonymt

Hjelp Synne Heggelund å nå frem til flere!

Deler du spleisen med nettverket ditt bidrar du i snitt med 1 000 kr ekstra til spleisen 💰
Facebook
Kopiér lenke
Flere valg
Synne Heggelund er ansvarlig for innholdet i denne innsamlingen og for at pengene går til angitt formål.

Se hva andre spleiser på 🙌

Tenker du på å lage en spleis til noe du brenner for? Vi har samlet et knippe inspirerende spleiser!
Se flere spleiser vi heier på

Uuups! Du bruker en utdatert nettleser.

Med nettleseren du nå bruker vil spleis.no ikke kunne brukes skikkelig. Men fortvil ikke! Du har flere muligheter;

  1. Bytt til en annen nettleser, for eksempel Google Chrome
  2. Fortsett på mobiltelefonen, bare skriv inn adressen:
  3. Lukk denne boksen, og fortsett på eget ansvar

×