Hjelp oss å holde huset til Selja klostergård i live!

Hjelp oss med å bevare huset - din gave gir klosterfremtid!
Gårdshuset på Selja 44 er en uvurderlig del av vår forening og vårt samlingspunkt og foreningens håp for framtiden - at et benediktinerkloster skal etableres på gården. Dessverre er huset nå i desperat behov for oppussing. Vi står overfor kritiske utfordringer som bytte av kledning, vinduer og dører, samt omfattende tiltak for å forbedre brannsikkerheten etter en streng vurdering fra feieren.
Foreningen har dessverre ikke midler til å gjøre noe av dette, men med din hjelp gjennom denne spleisen kan vi (styret) prioritere de aller viktigste reparasjonene – basert på ekspertråd og den tilgjengelige økonomien vi får samlet inn. Din støtte vil sikre at gårdshuset fortsatt kan være et bønnehus, et sted å komme til på Selja og sikre et sted for kommende munker der de kan begynne sitt virke mens de bygger det nye klosteret.
Hvordan kan du bidra?
Din donasjon vil gå direkte til å vedlikeholde huset.
Hvorfor er dette viktig?
Gårdshuset er ikke bare en bygning; det er sammen med våre drømmer og de seksti målene med jordstykke det ligger på, selve hjertet i vår forening. Huset er vårt samlingspunkt og gir med sin eksistens liv til drømmen om et fremtidig kloster. Uten nødvendig vedlikehold står vi i fare for at huset forfaller helt.
Vi håper at du kan hjelpe oss med å gjøre en forskjell. Sammen kan vi sikre at gårdshuset får den omsorgen det trenger, slik at det kan fortsette å være en kilde til inspirasjon og samhold.
Støtt oss i dag!
Hver eneste krone teller, og vi er takknemlige for alle bidrag – små som store. Bli med og spleis for vedlikehold på gårdshuset til Venner av Selja klostergård. Din støtte betyr uendelig mye for oss!
Hvem er vi?
Venner av Selja klostergård er en forening som ber og arbeider for Norges omvendelse:
1. Gjennom at den hellige øya Selja igjen blir et bønnested som samler alle kristne i Norge og styrker den kristne enheten i Kristus.
2. Gjennom at benediktinerordenen, Ordo Sancti Benedicti (O.S.B), igjen vender tilbake til klosterøya Selja.
Du kan lese mer om foreningen her.
Hjelp oss med å bevare huset på Selja – din gave gir klosterfremtid!
