Psykt Bra Sykkelverksted
Psykt Bra Sykkeltur er en lavterskel møteplass på dagtid for unge mellom 16 og 30 år, med milde til moderate psykiske helseutfordringer, og/eller som på en eller annen måte opplever utenforskap/ensomhet.
Vi trener sammen, spiser lunsj sammen og drar på turer sammen gjennom en periode på ca. 10 måneder. Etter endt sesong går deltakeren over i ettervern og får gjerne andre roller i laget, som mentorer for de nye, og vil ha tilgang på en rekke aktiviteter parallelt med at man har kommet seg ut i jobb/skole/utdanning.
Formålet er å styrke mestringstro, bedre den psykiske og fysiske helsen og korte ned avstanden til jobb og utdanning. I tillegg bygges nettverk og gode relasjoner knyttes.
Den 14. juli sykler vi igjen 24 timer rundt Larkollenuka. Det blir 3 året hvor vi sykler stafett fra kl. 14.00 mandag 14. juli til tirsdag 15. kl 14.00.
Vi vil gjerne ha selskap. Alle er velkommen til å bli med oss en runde eller flere. Gjerne den første runden når vi sykler forbi folkehavet forbi hotellet (kom opp på toppen av bakken før start), eller en runde på natten.
Alt vi får inn av penger i løpet av disse 24 timene, går rett til å aktivisere ungdommen i Psykt Bra Sykkeltur Mosseregionen.
Pengene går til å arrangere et sykkelmekkekurs for ungdommen som er med, slik at de både får arbeidstrening og ny kompetanse. Det beste er at vi selv kan kan vedlikeholde sykkelparken vår. For å klare å få hjelp av kyndige sykkelfolk vil kurset koste kr 50.000. Det beste er at vi lager og overfører kurset til andre lokallag i Psykt Bra Sykkeltur også.
Mer info om oss:
psyktbrasykkeltur.no