Redd min families barn fra sulten i Gaza
Redningsaksjon for barna i min familie fra sulten i Gaza
Jeg organiserer denne kampanjen for å bidra til å redde familien min fra sult.
Jeg er Sawsan Nabil. Jeg gjennomførte en innsamlingskampanje tidligere for å få familien min ut av Gaza, men dessverre klarte vi ikke det på grunn av grensepasseringen var stengt og fordi jeg ikke klarte å samle inn det nødvendige beløpet. Vi brukte det innsamlede beløpet til å kjøpe mat, drikke, medisiner, klær og andre nødvendigheter, som forklart i den første kampanjen.
Denne gangen er situasjonen mye vanskeligere enn før, da sulten rammer alle. Om det finnes noe spiselig, er prisene ekstreme.
Familien min, som alle andre i Gaza, har mistet alt — hjemmet, dyrket land og alle eiendeler. Vi har mistet 14 familiemedlemmer så langt.
Familien min har blitt fordrevet til mange steder, og har bodd i telt, sykehus og skoler. Nå bor de i et plasttelt i Mawasi-området i Khan Younis, hvor temperaturen er over 30 grader – teltet er som helvete.
Alle lider under krigens grusomheter, spesielt sult og tørst.
Prisene er ekstremt høye, om man i det hele tatt finner noe.
Det var ikke planlagt å få flere barn i denne vanskelige tiden, men det er dessverre slik det ble.
Disse barna har ikke skyld i noe, bortsett fra at de er fra Gaza. De lider som de voksne av bombelyder, og de lever i frykt, sult og tørst.
De mangler de mest grunnleggende behovene for å leve.
Majd ble født 16. september 2024 og er min søsters sønn. Han er barn av en far som er IT-ingeniør med eget firma og en mor som er sosialarbeider og tidligere jobbet som assistent på en skole. Han har to brødre og to søstre. På grunn av krigen mistet de alt – huset, firmaet, og alle sine eiendommer. Nå bor de i et plasttelt som fungerer som soverom, kjøkken og stue. Majd ble født som tvilling, men på grunn av mangel på medisiner i Gaza døde tvillingsøsteren hans. Nå lider han av sult og har begynt å svekkes fysisk.
Leen ble født 12. juli 2025, altså for mindre enn én måned siden. Hun er min brors datter og det andre barnet han får under denne brutale krigen. Det var aldri planlagt å få barn under krigen, men det skjedde.
Leen er barn av en far som er regnskapsfører og en mor som er lærer. De mistet alt på grunn av krigen, inkludert sin leilighet som de bare rakk å bo i noen få måneder. Nå bor de også i et plasttelt og mangler alle livsnødvendigheter.
Alle i familien min lider i Gaza – både unge og gamle – og de lider av sult, tørst og mangel på nesten alt.
Prisene i Gaza er ekstremt høye, og krigen har vart i nesten to år. Alt de eide og sparte er nå brukt opp.
Jeg håper og ber om at vi kan bidra med noe mat og nødvendigheter til barna, som melk, bleier og medisiner.
Jeg kommer til å være taknemlig til vær eneste som donerer og deler den spleisen videre med venner og familie. ❤
NB: For de som ikke kjenner min families sak i Gaza her er en lenke som er for et intervju jeg har hatt med VG og den går mer i dybden på hva min familie har opplevd.
