Hopp til hovedinnhold
Prosjektbilde for Hjelp oss å bygge et samfunnshus i Zambia!

Hjelp oss å bygge et samfunnshus i Zambia!

Samfunnshuset i Nyawa blir et trygt og inkluderende møtested, spesielt for unge jenter og kvinner, hvor de kan samles, utvikle seg, dele ideer og bygge fremtiden sammen.

I 2019 startet vi Nyawa United med én stor drøm: å gi jenter fra landsbygda i Zambia muligheten til å spille fotball og kanskje en dag delta i Norway Cup. I 2022 ble drømmen virkelighet! Jentelaget Nyawa United ble det første rurale laget fra det sørlige Afrika som noen gang har deltatt i verdens største fotballturnering!

Men dette handler om mer enn fotball. Det handler om håp, fellesskap og muligheter.

Lokalsamfunnet ønsker seg et samfunnshus. Et trygt sted hvor spesielt unge jenter og kvinner kan møtes, lære, vokse og støtte hverandre. Et sted for utvikling, nettverk og styrke.

Vil du være med og realisere drømmen deres om et samfunnshus?

Etter at jentelaget Nyawa United skrev historie som det første rurale laget fra det sørlige Afrika som deltok i Norway Cup, har lokalsamfunnet deres fått en ny drivkraft. Nå tar vi neste steg sammen med dem.

Vi er i gang med å bygge et samfunnshus i landsbyen hvor jentene kommer fra. Dette skal bli et trygt og inkluderende møtested, spesielt for unge jenter og kvinner, hvor de kan samles, utvikle seg, dele ideer og bygge fremtiden sammen.

Og vi er så heldige å ha fått med oss Arkitekter Uten Grenser (AUG) på laget! AUG er en humanitær organisasjon som jobber med bærekraftig arkitektur og bygger varige rom som fremmer inkludering, mangfold og rettferdighet verden over.

Samfunnshuset vil inneholde:

  • 📚 Et bibliotek med lesesal
  • 🧩 Fleksible flerbruksrom for kurs, møter og aktiviteter
  • 💬 Fellesområder for selvhjelpsgrupper og sosialt fellesskap
  • ⚽ Garderober for å få flere jenter med i idretten
  • 🌱 En hage for dyrking av grønnsaker – både til eget bruk og for salg

Medieoppslag: 

Du kan lese mer om Nyawa United prosjektet og de som står bak her: www.nyawaunited.org. Vi er også på Instagram: nyawaunited.

Hjelp oss å bygge et samfunnshus i Zambia!

5 050 kroner innsamlet

7 givere
85 dager igjen
5% av 100 000 kr
Amy-Kristine Andersen sitt profilbilde
Verifisert
Amy-Kristine Andersen
står bak spleisen
NYAWA UNITED mottar pengene
7 givere har nylig støttet
❤️ 7
støttet nylig
Denne knappen åpner en modal med delingsknapper, hvorav den første heter «Del på Facebook».

Siste aktivitet

  1. 1 ga anonymt
  2. Katinka
    Det står stor respekt av jobben dere gjør! 🇿🇲 Lykke til!
  3. 1 ga anonymt
Del innsamlingen
Facebook
X
Plakat
Lagre bildet på telefonen din og last bildet opp på Instagram som et vanlig innlegg eller i story.
Skriv ut en plakat og heng den opp i ditt nabolag eller legg den i naboenes postkasse.
Skriv ut QR-koden og vis den frem til potensielle givere slik at det blir enklere for dem å gi.
Amy-Kristine Andersen er ansvarlig for innholdet i denne innsamlingen og for at pengene går til angitt formål. Mistanke om brudd på våre vilkår?

Se hva andre spleiser på 🙌

Tenker du på å lage en spleis til noe du brenner for? Vi har samlet et knippe inspirerende spleiser!
Se flere spleiser vi heier på

Uuups! Du bruker en utdatert nettleser.

Med nettleseren du nå bruker vil spleis.no ikke kunne brukes skikkelig. Men fortvil ikke! Du har flere muligheter;

  1. Bytt til en annen nettleser, for eksempel Google Chrome
  2. Fortsett på mobiltelefonen, bare skriv inn adressen:
  3. Lukk denne boksen, og fortsett på eget ansvar

×