Hopp til hovedinnhold

Ironman Barcelona 2025 - Støtt forskning på barnekreft

Alle midler som samles inn går direkte til Barnekreftforeningen

Jeg hadde egentlig ikke tenkt til å dra i gang en innsamling, men når livet tar uventede vendinger står man plutselig i en situasjon man aldri har stått i. Ironman skulle bli en gledens dag, hvor venner fra hele verden skulle komme og heie sammen med min familie. Dessverre skulle dette bli snudd litt på hodet, da min kjære nevø Marlon ble lagt inn på riksen og diagnostisert med kreft - 6 år gammel.   

Barnekreftforeningen er en norsk interesseorganisasjon som jobber for barn og unge med kreft, samt deres familier. De tilbyr praktisk og emosjonell støtte til familier, arrangerer sosiale aktiviteter og samlinger, og bidrar med informasjon om behandlingsmuligheter og rettigheter. Foreningen arbeider også aktivt for økt forskning på barnekreft, og samler inn midler til ulike forskningsprosjekter som skal gi bedre behandling og økt livskvalitet for barna. I tillegg jobber de for å spre kunnskap om barnekreft i samfunnet, og gir råd og hjelp til både berørte familier og helsepersonell. Med et sterkt fokus på fellesskap, omsorg og håp, er Barnekreftforeningen en viktig ressurs for alle som blir berørt av barnekreft i Norge.  

Det er umulig å ikke bli imponert over Marlon’s pågangsmot. Til tross for at du står midt i en storm, smiler du, er glad, og passer på lillebroren din som om ingenting har skjedd. Du er en tøffing, selv om du kanskje skulle ønske du slapp å være det hele tiden. 

Så om det er 10, 12, eller 16 timer jeg sliter der ute i morgen, vet jeg det er mange der ute som er mye tøffere enn jeg noen gang kan drømme om. Jeg valgte selv å melde meg opp til Ironman, men Marlon og andre barn i samme situasjon har ikke valgt sin kamp.  

Så Marlon, denne er til deg!

Ironman Barcelona 2025 - Støtt forskning på barnekreft

50 150 kroner innsamlet

118 givere
Avsluttet 18.10.2025
111% av 45 000 kr
Verifisert
Lars Henrik Megård Bjerke
står bak spleisen
Barnekreftforeningen mottar pengene
Avsluttet

Siste aktivitet

  1. Adam Majothi
    støttet og skrev en hilsen
    Masse god bedring Marlon!❤️❤️
  2. Tore Wiik Andersen
    støttet og skrev en hilsen
    Farfar og bestemor tenker mye på deg Marlon
  3. Jane derås halvorsen
    støttet og skrev en hilsen
    Lykke til Marlon 👍🌞
Vis all aktivitet

Hjelp Lars Henrik Megård Bjerke å nå frem til flere!

Deler du spleisen med nettverket ditt bidrar du i snitt med 1 000 kr ekstra til spleisen 💰
Facebook
Kopiér lenke
Flere valg
Lars Henrik Megård Bjerke er ansvarlig for innholdet i denne innsamlingen og for at pengene går til angitt formål.

Se hva andre spleiser på 🙌

Tenker du på å lage en spleis til noe du brenner for? Vi har samlet et knippe inspirerende spleiser!
Se flere spleiser vi heier på

Uuups! Du bruker en utdatert nettleser.

Med nettleseren du nå bruker vil spleis.no ikke kunne brukes skikkelig. Men fortvil ikke! Du har flere muligheter;

  1. Bytt til en annen nettleser, for eksempel Google Chrome
  2. Fortsett på mobiltelefonen, bare skriv inn adressen:
  3. Lukk denne boksen, og fortsett på eget ansvar

×