Fjellheimen Leirskole – NRK TV-aksjonen 2025
Fjellheimen Leirskole er også i år aktivt med til å samle inn penger til TV-aksjonen. Årets TV-aksjon har et utrolig viktig tema som vi håper at mange vil støtte. Våre elever er unike, verdifulle, allsidige og veldig hjertevarme og vil være med på å sette fokus på dette.
I år skal vi samle inn penger basert på hvor mange kilometer totalt vår elevgruppe i uke 42 vandrer, sykler, triller og rir. Givere kan gi et kronebleøp pr kilometer, pr 3. kilometer, pr 5.kilomter osb.
Vi skal gi 200 000 mennesker med funksjonsnedsettelser og familiene deres i Palestina, Ukraina, Etiopia, Nepal, Tanzania, Uganda og Zambia et bedre liv.
Sammen skal vi
- Sikre skolegang for flere barn med funksjonsnedsettelser.
- Bidra med helsehjelp og hjelpemidler som krykker, rullestol og hvit stokk for svaksynte og blinde.
- Sørge for at nødhjelp når frem til funksjonshemmede. I krig og konflikt er de ekstra sårbare.
- Hjelpe mennesker med å bearbeide vonde opplevelser gjennom mental helsehjelp.
- Gi startlån og yrkesopplæring, slik at flere kommer i arbeid.
- Jobbe med lokalsamfunn for å fjerne stigma og utenforskap, så alle får delta.








