72 hunder trenger hjelp
Dyrebeskyttelsen Ringerike har akkurat tatt inn 50 hunder som trenger hjelp. Hundene trenger og behandling mot sykdom og innvollsparasitter samt etterhvert trenger en del av de tannstell og evnt annet som dukker opp.
Fra før av sitter vi med 22 hunder som er låst til klagesaker hos mattilsynet. Det vil si at eier har klaget på vedtaket om at de er blitt fratatt hunden og klagesaksenheten bruker veldig lang tid. 3 av hundene har nå sittet i vår forvaring i over et år og de andre har passert et halvt år i vår varetekt.
Dermed sitter vi nå plutselig med 72 hunder og det koster enormt mye, men vi vil heller ikke kaste de ut til en ukjent skjebne. Det er stadig dyrlegeregninger, ørebetennelser, uvi, tannproblemer, små operasjoner og skader. Så skal de jo også ha mat, vaksiner, ormkurer mm.
Vi håper nå at dere der ute vil hjelpe oss så vi klarer å redde alle disse uten å tømme oss helt for penger. Vi har jo og mange andre dyr som trenger oss og i fjor hadde vi inne nærmere 500 dyr som trengte vår hjelp.
PS bildet som er brukt er ikke noen av disse hundene, da vi ikke har lov å legge ut bilder av de offentlig.

