Hopp til hovedinnhold

Fadderbarna våre i Sierra Leone – påskefeiring 2026

Hver krone går direkte til våre 67 fadderbarn – en dag de vil huske, og en klesgave som gjør en forskjell

I 2017 gikk jeg gjennom slummen i Freetown, hovedstaden i Sierra Leone. Noen måneder senere ble tusenvis av hjem revet bort i et tragisk jordskred.

Vi hadde allerede vært engasjert i landet i over ti år, og startet en innsamling som utviklet seg til et langsiktig prosjekt for barn som mistet foreldrene sine.

Ni år senere følger vi fortsatt opp 67 barn som får skolegang takket være norske faddere. De eldste går nå på universitet. Felles for dem alle er ønsket om å gi tilbake – og være med å bygge landet sitt.

I påsken reiser vi ned igjen. Et av høydepunktene er samlingen med alle barna – en dag fylt med fellesskap, glede og motivasjon til å fortsette utdanningen og drømmene sine.

Vi er allerede godt over halvveis til målet, men håper flere vil bli med. Alle bidrag – små og store – betyr noe.

Du kan følge reisen med daglige oppdateringer på Saloneboard.

Hver krone går direkte til opplevelser, motivasjon og fremtidstro for våre 67 unge helter.

Dette startet etter et møte i slummen i Freetown i 2017 – en historie som fortsatt sitter sterkt i oss. 

http://telemarksopplevelser.blogspot.com/2017/08/sierra-leone-grater-igjen-jeg-og.html?m=1

Fadderbarna våre i Sierra Leone – påskefeiring 2026

7 610 kroner innsamlet

16 givere
Avsluttet 29.03.2026
108% av 7 000 kr
Verifisert
Bård Stranheim
står bak spleisen
BI-B AS mottar pengene
Avsluttet

Siste aktivitet

  1. Anonym
    1 giver ga anonymt
  2. Kristin Skjold-Larsen
    støttet og skrev en hilsen
    God tur!
  3. Anonym
    3 givere ga anonymt
Vis all aktivitet

Hjelp Bård Stranheim å nå frem til flere!

Deler du spleisen med nettverket ditt bidrar du i snitt med 1 000 kr ekstra til spleisen 💰
Facebook
Kopiér lenke
Flere valg
Bård Stranheim er ansvarlig for innholdet i denne innsamlingen og for at pengene går til angitt formål.

Se hva andre spleiser på 🙌

Tenker du på å lage en spleis til noe du brenner for? Vi har samlet et knippe inspirerende spleiser!
Se flere spleiser vi heier på

Uuups! Du bruker en utdatert nettleser.

Med nettleseren du nå bruker vil spleis.no ikke kunne brukes skikkelig. Men fortvil ikke! Du har flere muligheter;

  1. Bytt til en annen nettleser, for eksempel Google Chrome
  2. Fortsett på mobiltelefonen, bare skriv inn adressen:
  3. Lukk denne boksen, og fortsett på eget ansvar

×