Hopp til hovedinnhold

9a løper for å styrke og bedre livsvilkår for lokalsamfunn i Indonesia

Pengene går til Misjonssambandet sine prosjekter i Indonesia

Torsdag 23 april. kl 12.15-13.15 løper ansatte og elever ved Drottningborg Ungdomsskole for å samle inn penger til NLM sine prosjekter i Indonesia.

Løpet varer i 60 minutter og det er mulig å sponse med et valgfritt fast beløp. Hver krone betyr mye og tas imot med stor takknemlighet!

NLM INDONESIA

Misjonssambandet har hatt utsendinger i Indonesia siden august i 1975. Arbeidet er nå organisert gjennom ulike lokale organisasjoner der det er mange lokalt ansatte i tillegg til utsendingene fra Norge. Organisasjonen YNLM jobber i fattige lokalsamfunn og har fokus på helse, hygiene, jordbruk, fiske og lese- og skriveopplæring. Misjonssambandet ønsker å bevisstgjøre folk om helse og ernæring, i tett samarbeid med befolkningen. De arbeider for å redusere stigmatisering og bedre behandlingstilbudet for psykisk syke.

Misjonssambandet arbeider også med å mobilisere lokalsamfunn til å gjenkjenne og benytte de ressursene som allerede er til stede. Gjennom personlige samtaler, gruppediskusjoner og landsbymøter ønsker Misjonssambandet å oppmuntre mennesker til å være med å skape positive endringer i sitt eget lokalsamfunn.

Ved å støtte NLM sine prosjekter i Indonesia er du med på:

•Gi evangeliet til unådde folkegrupper

•Styrke ulike typer kristne ledere gjennom utdanning, kurs og ressurser til bruk i arbeidet.

•Gi barn og unge bedre utdannelse og livsvilkår.

•Gi et verdig liv for psykisk syke.

•Styrke og bedre livsvilkår for lokalsamfunn.

Vil du hjelpe oss å hjelpe?

link til mer info

https://nlm.no/internasjonalt-arbeid/omrader/indonesia/

Klassechallenger:

10k: Gameshow i klassen med Louis og Joel

20k: Gun Beate tar med kake til klassen

30k: Forberede sang/dans og opptre på Berge Gård (i skoletid)

50k: Daniel SK, Daniel G., Vegard, Tomine, William, Mathilde L., Frida, Agnes og Thea skal farge håret og vokse leggene

60k: Klassen henger hjemme hos Per Henrik

70k: Markus skinner seg

9a løper for å styrke og bedre livsvilkår for lokalsamfunn i Indonesia

30 376 kroner innsamlet

76 givere
10 dager igjen
9A
Ikke-verifisert
Kristin Bakke Anderson står bak spleisen
Denne knappen åpner en modal med delingsknapper, hvorav den første heter «Del på Facebook».

Siste aktivitet

  1. Hilsen fra favoritt gamle personen
    støttet og skrev en hilsen
    Dere er gode
  2. Anonym
    1 giver ga anonymt
  3. Hilde Bergland
    støttet og skrev en hilsen
    Lykke til, dere er gode❤️
Vis all aktivitet

Hjelp 9A å nå frem til flere!

Deler du spleisen med nettverket ditt bidrar du i snitt med 1 000 kr ekstra til spleisen 💰
Facebook
Kopiér lenke
Flere valg
Kristin Bakke Anderson er ansvarlig for innholdet i denne innsamlingen og for at pengene går til angitt formål.

Se hva andre spleiser på 🙌

Tenker du på å lage en spleis til noe du brenner for? Vi har samlet et knippe inspirerende spleiser!
Se flere spleiser vi heier på

Uuups! Du bruker en utdatert nettleser.

Med nettleseren du nå bruker vil spleis.no ikke kunne brukes skikkelig. Men fortvil ikke! Du har flere muligheter;

  1. Bytt til en annen nettleser, for eksempel Google Chrome
  2. Fortsett på mobiltelefonen, bare skriv inn adressen:
  3. Lukk denne boksen, og fortsett på eget ansvar

×