Hopp til hovedinnhold

Hjelp Joya samle inn midlar til top surgery

Alle bidrag går til operasjonen, overnatting i Oslo, og reise til/frå Oslo. Alt eventuelle overskudd går til ein annen transperson sin operasjon 💜

Hei, eg er ein ikkje-binær person på 27 år som trenge hjelp til å få dekka top surgery (mastektomi). Eg har vore hos Rikshospitalet for å prøvd å få dette dekka av det offentlege, men pga av at eg ikkje identifisere meg som transmann, så synst dei at det var for tidlig å starte behandling. Dei spesifiserte fleire ganger viktigheten med å 'identifisere seg i ein av dei to tydelige sosiale kjønnsroller', noko eg personleg ikkje kjenner behov for. Rikshospitalet sin behandling av ikkje-binære er på ingen måte noko å skryte av, og dei ser ikkje viktigheten med at ikkje-binære får kjønnsbekreftande behandling. Dette må eg da dessverre nødt til å gjøre privat og kostnaden der er høge, derfor lager eg denne spleisen.

Eg hadde brystreduksjon i 2023 i eit håp om at det var nok, og til tross for at eg ikkje angra og er glad for at eg gjorde det, så var det tydelig med ein gang eg våkna at det var meir som skulle til. Denne fekk eg imidlertid dekka pga rygg, nakke, skulder plager (ikkje via Riksen).

Sjølve operasjonen koster ca 67 000, resten går som nevnt over til overnatting og reise til/frå Oslo, i tillegg til at Spleis tar ein liten andel.

Alt det lille hjelpe 💜

Tusen takk 💜

- Joya

Hjelp Joya samle inn midlar til top surgery

17 870 kroner innsamlet

23 givere
57 dager igjen
23% av 75 000 kr
Verifisert
Joya Marie-Anselma Mekke mottar pengene
Denne knappen åpner en modal med delingsknapper, hvorav den første heter «Del på Facebook».

Siste aktivitet

  1. gandalf big naturals
    støttet og skrev en hilsen
    grattis med dagen
  2. 🌸
    støttet og skrev en hilsen
    Gralla med dagen JÅJJA 💖
  3. Novelty Starr
    støttet
Vis all aktivitet

Hjelp Joya Marie-Anselma Mekke å nå frem til flere!

Deler du spleisen med nettverket ditt bidrar du i snitt med 1 000 kr ekstra til spleisen 💰
Facebook
Kopiér lenke
Flere valg
Joya Marie-Anselma Mekke er ansvarlig for innholdet i denne innsamlingen og for at pengene går til angitt formål.

Se hva andre spleiser på 🙌

Tenker du på å lage en spleis til noe du brenner for? Vi har samlet et knippe inspirerende spleiser!
Se flere spleiser vi heier på

Uuups! Du bruker en utdatert nettleser.

Med nettleseren du nå bruker vil spleis.no ikke kunne brukes skikkelig. Men fortvil ikke! Du har flere muligheter;

  1. Bytt til en annen nettleser, for eksempel Google Chrome
  2. Fortsett på mobiltelefonen, bare skriv inn adressen:
  3. Lukk denne boksen, og fortsett på eget ansvar

×