Hjelp til dekning av tannlege.
Jeg har et sterkt behov for tannbehandling nå som jeg har begynt å få tannpine i flere tenner. Tennene mine har blitt så dårlige på grunn av lang tid mellom tannlegetimer, kombinert med psykiske problemer som har gjort det vanskelig å ha energi til å ta godt nok vare på dem.
Den største grunnen til at jeg sliter med å gå til tannlegen, er at lokalbedøvelse ikke har effekt på kroppen min – verken i munnen eller andre steder. Dette gjør vanlig tannbehandling svært smertefull og i praksis umulig for meg.
Jeg sliter også psykisk, med tilbakevendende depresjon og PTSD etter en operasjon i lokal anestesi. Dette gjør tannlegesituasjonen enda mer krevende.
Gjennom årene har jeg hatt økonomiske utfordringer, og nå står jeg i en situasjon hvor jeg ikke vet hvordan jeg skal klare å løse dette på egen hånd.
Fordi jeg ikke kan få tannbehandling med lokalbedøvelse, må det leies inn et narkoseteam, noe som gjør behandlingen betydelig dyrere.
Økonomien i behandlingen:
- Av de 58 600 jeg samler inn her, vil det meste gå til å dekke kostnadene til narkoseteamet, og resten til selve tannbehandlingen.
- Helfo vil dekke rundt 70 000 av den totale behandlingen.
- Totalt vil behandling og narkose koste 129 000,-.
Jeg håper inderlig at det finnes noen der ute som kan og har mulighet til å hjelpe meg, slik at jeg kan få den behandlingen jeg trenger.
Tusen takk på forhånd <3
MVh
Petter Ness
