Hopp til hovedinnhold

Nyeste oppdatering

«Barn fortjener trygghet 💔🇱🇧»

Barn fortjener trygghet 💔🇱🇧

Innsamlingen går til mat, medisiner, rent vann og akutt hjelp til barn og familier på flukt i Libanon ❤️

Vi samler inn penger til barn og familier på flukt i Libanon som akkurat nå mangler helt grunnleggende ting for å overleve.

Pengene går til mat, medisiner, rent vann, tepper, hygieneartikler og annen akutt hjelp til mennesker som har mistet tryggheten sin. Mange familier lever under ekstremt vanskelige forhold og trenger hjelp raskt.

Hver eneste donasjon, liten eller stor, kan bety et varmt måltid, nødvendige medisiner eller litt trygghet for et barn som har mistet altfor mye.

Ingen barn skal måtte flykte fra tryggheten sin.
Vi samler inn penger til mat, medisiner og akutt hjelp for familier på flukt i Libanon.
Del gjerne videre ❤️🕊️

Denne innsamlingen opprettes for å hjelpe barn og familier på flukt i Libanon som er rammet av krig og humanitær krise. Pengene som samles inn skal gå til nødvendige nødhjelpstiltak som mat, rent vann, medisiner, tepper, hygieneartikler og andre grunnleggende behov for familier i en akutt situasjon.

Midlene vil bli sendt til personer og/eller lokale hjelpearbeidere på bakken i Libanon som bidrar direkte til distribusjon av nødhjelp til familiene som trenger det mest. Pengene brukes fortløpende til innkjøp og utdeling av nødvendige varer og hjelp.

Mottaker av innsamlingen er meg Shehed Yasmine Raad

Målet med innsamlingen er å bidra med akutt hjelp og skape litt trygghet og håp for barn og familier som har mistet hjem, tilgang til mat og nødvendige ressurser.

Jeg ønsker å tydeliggjøre hvordan pengene fra denne spleisen skal brukes, da det har kommet spørsmål og rapportering rundt innsamlingen.

Alle midler som samles inn gjennom denne spleisen går uavkortet til humanitær hjelp for familier og barn i Libanon som lever under svært vanskelige forhold.

Pengene går ikke til meg personlig.

Midlene sendes videre til private frivillige personer på bakken i Libanon som direkte hjelper familier med blant annet:

  • mat
  • medisiner
  • babyutstyr
  • hygieneartikler
  • tepper og nødvendige hverdagsvarer

Dette er mennesker vi kjenner som aktivt distribuerer hjelpen direkte til familier og barn som trenger det mest. Formålet med spleisen er å bidra raskt og direkte der behovet er akutt.

Jeg forstår at noen ønsker mer informasjon rundt hvordan hjelpen distribueres, og derfor ønsker jeg å være helt åpen om at dette er en privat humanitær innsamling basert på frivillig arbeid og direkte hjelp til mennesker på bakken i Libanon. Mennesker jeg personlig kjenner og stoler på fra hele hjertet.

Tusen takk til alle som støtter, deler og viser omtanke♥️

Barn fortjener trygghet 💔🇱🇧

12 734 kroner innsamlet

79 givere
12 dager igjen
25% av 50 000 kr
Verifisert
Shaed Jasmine Raad mottar pengene
Denne knappen åpner en modal med delingsknapper, hvorav den første heter «Del på Facebook».

Siste aktivitet

  1. Anonym
    støttet og skrev en hilsen
    ❤️
  2. Anonym
    støttet og skrev en hilsen
    ❤️
  3. Anonym
    5 givere ga anonymt
Vis all aktivitet

Hjelp Shaed Jasmine Raad å nå frem til flere!

Deler du spleisen med nettverket ditt bidrar du i snitt med 1 000 kr ekstra til spleisen 💰
Facebook
Kopiér lenke
Flere valg
Shaed Jasmine Raad er ansvarlig for innholdet i denne innsamlingen og for at pengene går til angitt formål.

Se hva andre spleiser på 🙌

Tenker du på å lage en spleis til noe du brenner for? Vi har samlet et knippe inspirerende spleiser!
Se flere spleiser vi heier på

Uuups! Du bruker en utdatert nettleser.

Med nettleseren du nå bruker vil spleis.no ikke kunne brukes skikkelig. Men fortvil ikke! Du har flere muligheter;

  1. Bytt til en annen nettleser, for eksempel Google Chrome
  2. Fortsett på mobiltelefonen, bare skriv inn adressen:
  3. Lukk denne boksen, og fortsett på eget ansvar

×