Hopp til hovedinnhold

Alle trenger en ferie

Alle pengene går direkte til Organisasjonen "ferie til alle"

❤️ 17 000 kroner til Ferie for alle ❤️

Jeg er selv ufør, og da barna mine var små, kom det perioder hvor økonomien var så vanskelig at jeg måtte takke ja til hjelp gjennom Ferie for alle.

Senere fikk jeg også være frivillig i samarbeid med Røde Kors. Da fikk jeg se med egne øyne hvilken forskjell dette tilbudet gjør for barn og familier som ellers ikke har mulighet til å reise bort eller oppleve ferie.

Nå driver jeg en serie på sosiale medier hvor jeg sparer til en drøm jeg har hatt lenge – fire uker på Kreta.

Underveis har jeg fått hundrevis av kommentarer og private meldinger fra mennesker som kjenner seg igjen i kampen for å få endene til å møtes. Mange forteller at de ikke har råd til ferie, ikke har råd til opplevelser, og at de ofte må velge bort ting andre tar for gitt.

Flere har foreslått at jeg burde opprette en Spleis til meg selv.

Men sannheten er at jeg allerede har en plan for å nå målet mitt.

Derfor ønsker jeg heller å bruke oppmerksomheten rundt prosjektet til å hjelpe andre.

Målet med denne Spleisen er å samle inn 17 000 kroner til Ferie for alle – det samme beløpet som min egen Kreta-reise koster.

Hvis vi sammen kan gi barn og familier noen gode minner, noen dager uten bekymringer og noe å glede seg til, betyr det langt mer enn en ferie for meg alene.

Alle bidrag, store eller små, gjør en forskjell.

Tusen takk for at du er med og hjelper ❤️

Alle trenger en ferie

10 202 kroner innsamlet

58 givere
67 dager igjen
60% av 17 000 kr
Verifisert
Linda Wedding Reitan
står bak spleisen
NORGES RØDE KORS mottar pengene
Denne knappen åpner en modal med delingsknapper, hvorav den første heter «Del på Facebook».

Siste aktivitet

  1. Vibeke Strandberg Nilsen
    støttet og skrev en hilsen
    God sommer😊
  2. Anonym
    4 givere ga anonymt
  3. Nodramalama
    støttet
Vis all aktivitet

Hjelp Linda Wedding Reitan å nå frem til flere!

Deler du spleisen med nettverket ditt bidrar du i snitt med 1 000 kr ekstra til spleisen 💰
Facebook
Kopiér lenke
Flere valg
Linda Wedding Reitan er ansvarlig for innholdet i denne innsamlingen og for at pengene går til angitt formål.

Se hva andre spleiser på 🙌

Tenker du på å lage en spleis til noe du brenner for? Vi har samlet et knippe inspirerende spleiser!
Se flere spleiser vi heier på

Uuups! Du bruker en utdatert nettleser.

Med nettleseren du nå bruker vil spleis.no ikke kunne brukes skikkelig. Men fortvil ikke! Du har flere muligheter;

  1. Bytt til en annen nettleser, for eksempel Google Chrome
  2. Fortsett på mobiltelefonen, bare skriv inn adressen:
  3. Lukk denne boksen, og fortsett på eget ansvar

×