Hopp til hovedinnhold

Nyeste oppdatering

«Med 10 dager igjen setter vi et bonusmål!»

POLG - NYC Maraton 2026, til minne om Liv Eid Oksholen

Alle pengene vil doneres til forskning på POLG mitokondriesykdom.

Marius skal løpe NYC Maraton for å samle inn penger til the POLG Foundation. 

September er en spesiell måned for oss. Den 3. september ville vår datter Liv fylt 2 år. September er også "Mitochondrial Disease Awarness Month" som markeres for å øke bevisstheten rundt mitokondriesykdommer. Det føles derfor meningsfult ut for oss å starte denne spleisen nå for å samle inn penger til forskning på POLG mitokondriesykdom.

I fjor, på merkedagen for sjeldne sykdommer, 28. februar, ble livet til vår familie snudd på hodet. Vår kjære datter Liv ble akutt syk og fraktet til sykehus. Hun ble lagt i narkose for å forsøke å behandle alvorlige epileptiske anfall, men utallige forsøk med ulike medikamenter hjalp ikke. Hun våknet aldri fra narkose, og døde 6 måneder gammel etter 19 dager på intensiven. Hun tok sitt siste pust fredelig i sengen med mamma og pappa på hver sin side.

Liv ble diagnostisert med POLG mitokondriesykdom. Mitokondriene er "cellenes kraftverk", og når disse svikter går det særlig ut over organer som trenger mye energi. POLG er en sjelden genetisk sykdom som det per nå ikke finnes behandling mot. I Norge fødes det omtrent 1 person med POLG hvert år, men sykdommen kan debutere i ulike aldre med ulik alvorlighetsgrad. Ofte kan det ramme akutt, uten forvarsel, som hos Liv. For mange er prognosen svært alvorlig, særlig for barn som rammes.

Marius er én av fire løpere som skal løpe for Team POLG i årets New York City Maraton 1. November, der målet er å samle inn penger som kan bidra til viktig forskning for å komme et skritt nærmere en behandling. 

Pengene fra Spleisen overføres samlet til the POLG Foundation. De som ønsker kan også donere direkte til POLG foundation her: https://secure.qgiv.com/event/thepolgfoundationnycmarathon/

Vi er evig takknemmlig for alle som kan bidra <3 Klemmer fra Marius, Karine & Thor

POLG - NYC Maraton 2026, til minne om Liv Eid Oksholen

96 000 kroner innsamlet

215 givere
, 2 dager igjen
Hovedmål
75 000 kr Sjekkmerke for nådd hovedmål
Bonusmål
96% av 100 000 kr
Verifisert
Marius Myrestrand Oksholen mottar pengene
Denne knappen åpner en modal med delingsknapper, hvorav den første heter «Del på Facebook».

Spleisens sponsorer

  • B
    Bestemor Karin og bestefar Kevin5 000 kr

Siste aktivitet

  1. Anonym
    3 givere ga anonymt
  2. Anonym
    støttet og skrev en hilsen
    Lykke til i NY og i kampen videre!
  3. Anonym
    2 givere ga anonymt
Vis all aktivitet

Hjelp Marius Myrestrand Oksholen å nå frem til flere!

Deler du spleisen med nettverket ditt bidrar du i snitt med 1 000 kr ekstra til spleisen 💰
Facebook
Kopiér lenke
Flere valg
Marius Myrestrand Oksholen er ansvarlig for innholdet i denne innsamlingen og for at pengene går til angitt formål.

Se hva andre spleiser på 🙌

Tenker du på å lage en spleis til noe du brenner for? Vi har samlet et knippe inspirerende spleiser!
Se flere populære spleiser

Uuups! Du bruker en utdatert nettleser.

Med nettleseren du nå bruker vil spleis.no ikke kunne brukes skikkelig. Men fortvil ikke! Du har flere muligheter;

  1. Bytt til en annen nettleser, for eksempel Google Chrome
  2. Fortsett på mobiltelefonen, bare skriv inn adressen:
  3. Lukk denne boksen, og fortsett på eget ansvar

×