PHS X BOSI BACKYARD ULTRA 2026
For 2. gang inviterer studenter ved politihøyskolen i Bodø og BOSI blålysetatene v/ brann, paramedisin og politi samt alle studenter v/ Nord Universitetet i Bodø til et veldedighetsløp for Mental Helse Norge den 10.oktober!
Backyard er et løp som går ut på at du skal løpe en runde på 6,7 km, opptil tolv ganger.
Et backyard-løp starter og slutter ved et forsamlingssted. Rundene starter hver hele time, der det er tempoet ditt gjennom runden som avgjør hvor lang pause du får før neste start. Det er ikke noe krav til hvor mange runder du må løpe for å delta – man bestemmer helt selv om man vil løpe en eller flere runder, eller om man bare vil ta en rolig joggetur med vennegjengen.
Hvorfor BACKYARD?! Fordi fysisk aktivitet er sunt for kropp og sinn -> altså er det forebyggende for en negativ mental utvikling! Som nevnt er dette ett arrangement med fokus på mental helse, så det vil foreligge en påmeldingsavgift hvor hovedinntekten går til Mental helse Norge.
Dersom du ikke kan eller ikke har mulighet til å delta på løpet, håper vi at du heller vil støtte oss her. Hver krone teller, og spleisen går direkte til Mental Helse Norge.

