Basketball på den kenyanske landsbygd
Jambo!
Jeg har ikke for vane å ønske meg så mye til bursdagen min, men i år gjør jeg et unntak!
I vår startet vi arbeidet med å bygge "Belindas Basketballcourt" i Ugenya, en landsbygd vest i Kenya.
Vi har de siste syv årene bygget lekeplasser, fotballbane, kantine, toaletter, drivhus, kyllinghus og mye mer ute på de tre skolene i Ugenya, og på én av våre reiser ned dit var det 15 år gamle Belinda som tok ordet foran flere hundre av hennes medelever:
- Vi ønsker oss en basketballbane!
Ordene ble mottatt med stående applaus og i november står en flunk ny bane klar til åpning og til glede for barn og ungdom i årevis fremover! De har aldri hatt mulighet for å spille basketball tidligere.
I forbindelse med åpningen i november (som vi skal være med på) etablers det fire ungdomslag i basketball der ute, to jentelag og to guttelag, og nå ønsker vi å utstyre disse lagene med drakter og shorts.
Intersport Mandal er med på laget (noe de har vært siden 2019), det samme er Agder Bolig, Syd Utemiljø, Jordbær fra Jåbekk og flere andre lokale bedrifter. Du er også hjertelig velkommen!
På forhånd,
asante sana!
