Fra skolegård til samlingsted- sammen skaper vi et bedre sted for barna våre ♥️
Gi barna på Silsand en trygg og aktiv skolegård! 🎈🏃♂️
Hei alle sammen!
Vi i FAU og elevrådet ved Silsand barneskole (Stallbakken) brenner for at ungene våre skal ha en trygg, morsom og aktiv hverdag. Akkurat nå er situasjonen i skolegården vår dessverre ganske trist.
Skolen er ny, men uteområdet mangler i praksis leke- og aktivitetsmuligheter.
Barna på Silsand og området rundt mangler et naturlig samlingspunkt etter skoletid.
Senja kommune har ikke økonomi til å hjelpe oss med dette nå, og derfor må vi i lokalmiljøet løfte i flokk!
Dette vil være til enorm glede for de rundt 100 elevene på skolen (som er i alderen 9–13 år) , men også for resten av Silsand!
Skolegården er nemlig en viktig samlingsplass for alle barn og familier i nærområdet på ettermiddager, i helger og i ferier.
Flere og fungerende lekeapparater bidrar til:
Mindre konflikter: Når det er nok ting å gjøre, blir det mindre krangling i friminuttene.
Mer fysisk aktivitet: Barna blir motivert til å røre på seg og bruke kroppen.
Inkludering og fellesskap: En god skolegård har plass til alle, og her kan nye vennskap skapes på tvers av klassetrinn.
Det vil også gi et naturlig og trygt møtested for nærmiljøet.
Elevrådets aller største mål er å få på plass:
Et klatrestativ/ aktivitetsstativ
To fugleredehusker/ og dekkhusker
Voltstenger
Enkel zipline
Hver eneste krone som samles inn går uavkortet til SU (Samarbeidsutvalget) ved Silsand Barneskole. Videre vil SU, FAU, elevrådet og skoleledelsen samarbeide tett for å planlegge innkjøp og veien videre, slik at midlene blir brukt på best mulig måte for ungene.
Ingen bidrag er for små – enten du kan avse en femtilapp eller mer, utgjør det en forskjell! Hvis du ikke har mulighet til å støtte økonomisk, setter vi enormt stor pris på om du deler denne Spleisen videre med familie, venner og naboer.
Tusen takk for at du hjelper oss med å skape en bedre hverdag for barna på Silsand! ❤️

