Sadaqah Jariyah – Vannbrønn til minne om Iftikhar Mahmood Sahib
Inna lillahi wa inna ilayhi raji’un.
Med stor sorg har vi tatt farvel med vår kjære Iftikhar Mahmood Sahib, en av pionerene og bærebjelkene i Minhaj-ul-Quran International Norge.
Iftikhar Mahmood Sahib viet store deler av sitt liv til å tjene Deen, hjelpe mennesker i nød og arbeide for fellesskapets beste. Gjennom sitt mangeårige engasjement, sin oppriktighet og sine gode gjerninger har han etterlatt seg en arv som vil bli husket.
Han brukte livet sitt på å hjelpe andre. Nå ønsker vi å videreføre hans gode gjerninger.
Til hans minne ønsker vi å samle inn penger til en vannbrønn som Sadaqah Jariyah, slik at mennesker i nød kan få tilgang til rent drikkevann.
Måtte hver dråpe vann som kommer andre til gode, bli en kilde til belønning for Iftikhar Mahmood Sahib, InshaAllah. Alle bidrag, store som små, betyr noe. La oss sammen hedre hans minne gjennom en god gjerning som fortsetter å gi.
Innsamlingen går til Minhaj Welfare Foundation Norway, som skal stå for gjennomføringen av vannbrønnprosjektet.
Måtte Allah (SWT) akseptere hans livslange innsats, tilgi hans synder og gi ham den høyeste rang i Jannat-ul-Firdous.
Ameen.

