Grindbakken skole – Sammen for mennesker på flukt – NRK TV-aksjonen 2026
Grindbakken skole –Høstkantine 2026 TV-aksjonen
Grindbakken skole arrangerer veldedighetskantine for elevene fra 1.-7. trinn i uke 45 og 46. Dette er en årlig tradisjon og gjennomføres to ganger i skoleåret, høst og vår. Elevrådet står bak arrangementet.
Alle varer mat/drikke koster 5 kr per stk og alle kan bruke opptil 30 kr. Elevrådet har utarbeidet et betalingssystem uten kontanter og ditt bidrag til denne spleisen gir rett til å kjøpe mat i elevkantinen. Vi håper på din støtte!
Med vennlig hilsen Elevrådet
Aldri før har flere mennesker vært på flukt fra krig og konflikt, og aldri før har så mange trengt hjelp til å skaffe seg et hjem. Men det finnes håp, og det finnes løsninger.
TV-aksjonen 2026 skal effektivt bidra til at mennesker på flukt får tryggere og bedre boforhold i Syria, Gaza, Afghanistan, Tsjad, Sudan og DR Kongo.
Pengene skal gå til telt og andre nødboliger, midlertidige og permanente hjem, vann- og sanitærprosjekter og juridisk hjelp.
NRC Flyktninghjelpen er Norges største humanitære organisasjon og hjelper mennesker på flukt i verdens verste kriser.





