Hopp til hovedinnhold

Innsamling til Moskébygging på vegne av Musaab Ahmed Saeed Romadan

Alle pengene som samles inn vil gå til moskérelaterte formål, inkludert bygging, vedlikehold og innkjøp av nødvendig utstyr som Koraner, bønnetepper og annet relevant materiell.

Støtt byggingen av en moské til minne om vår kjære Musaab – Sadaqah Jariyah

Vi ønsker å samle inn penger for å bygge en moské til minne om vår kjære bror Musaab, med håp om at dette kan bli en vedvarende veldedighet (Sadaqah Jariyah) på hans vegne.

En moské er mer enn bare en bygning. Det er et sted hvor mennesker samles for å tilbe Allah, utføre sine fem daglige bønner, lese Koranen, lære om islam og finne ro i troen.

I forbindelse med moskébyggingen ønsker vi også å bidra med nødvendige ting som Koraner, bønnetepper, islamske bøker, undervisningsmateriell og annet bønneutstyr, slik at flere kan få nytte av moskeen.

Profeten Muhammad ﷺ sa:

«Den som bygger en moské for Allahs skyld, vil Allah bygge et hus for ham i Paradis.»

(Sahih al-Bukhari 450 og Sahih Muslim 533)

Profeten ﷺ sa også:

«Når mennesket dør, opphører hans handlinger bortsett fra tre: vedvarende veldedighet, kunnskap som andre har nytte av, og et rettskaffent barn som ber for ham.»

(Sahih Muslim 1631)

Disse hadithene minner oss om betydningen av å gjøre gode handlinger som fortsetter å være til nytte, også etter at vi har forlatt denne verden.

La oss sammen gjøre noe godt på vegne av Musaab. Tenk deg at mennesker i årene fremover vil be i denne moskeen, lese Koranen fra bøkene vi har bidratt med, og bruke bønneteppene som er kjøpt gjennom denne innsamlingen.

Hver eneste krone teller. Ingen bidrag er for små. Du kan også hjelpe ved å dele innsamlingen videre slik at flere får muligheten til å bidra.

Må Allah akseptere alle bidrag, tilgi Musaab, fylle hans grav med lys og gjøre denne moskeen til en kilde til Sadaqah Jariyah for ham.

Må Allah gi vår kjære Musaab Jannatul Firdaus og samle oss alle i Jannah. Allahumma amin. 🤲

Innsamling til Moskébygging på vegne av Musaab Ahmed Saeed Romadan

29 727 kroner innsamlet

111 givere
, 89 dager igjen
18% av 160 000 kr
Verifisert
Yusuf Salah Hassan
står bak spleisen
AMANAH RELIEF mottar pengene
Denne knappen åpner en modal med delingsknapper, hvorav den første heter «Del på Facebook».

Siste aktivitet

  1. Anonym
    1 giver ga anonymt
  2. Anonym
    støttet og skrev en hilsen
    Så snill og god gutt gikk altfor ung🌹 Allah yerhamo❤️måtte Allah gi deg høyeste plassen i paradiset❤️
  3. Anonym
    6 givere ga anonymt
Vis all aktivitet

Hjelp Yusuf Salah Hassan å nå frem til flere!

Deler du spleisen med nettverket ditt bidrar du i snitt med 1 000 kr ekstra til spleisen 💰
Facebook
Kopiér lenke
Flere valg
Yusuf Salah Hassan er ansvarlig for innholdet i denne innsamlingen og for at pengene går til angitt formål.

Se hva andre spleiser på 🙌

Tenker du på å lage en spleis til noe du brenner for? Vi har samlet et knippe inspirerende spleiser!
Se flere populære spleiser

Uuups! Du bruker en utdatert nettleser.

Med nettleseren du nå bruker vil spleis.no ikke kunne brukes skikkelig. Men fortvil ikke! Du har flere muligheter;

  1. Bytt til en annen nettleser, for eksempel Google Chrome
  2. Fortsett på mobiltelefonen, bare skriv inn adressen:
  3. Lukk denne boksen, og fortsett på eget ansvar

×