Prosjektbilde for Fuglehjelpen fyller 30 år og trenger din støtte etter stor pågang

Fuglehjelpen fyller 30 år og trenger din støtte etter stor pågang

Fuglehjelpen fyller 30 år. Etter en kald vinter, tørr og varm sommer og våt høst har mange fugler slitt med å finne mat og ly. Pga stor pågang trenger vi din hjelp til å hjelpe fugler i nød.

Etter et tøft klimatisk år er det mange fugler som har slitt med å finne føde, eller hekkeplass. Mange har slitt med sykdom etter en hard vinter som ga lite mat, en varm og tørr sommer som gjorde at det ikke var god nok vekst av feks bær og innsekter. Det har vært et godt år for gnagere, noe som har vært bra for rovfugler, men uheldig for fugler som lever av korn, bær og krypdyr. Flere rovfugler påvirker også bestanden av de mindre fuglene som jaktes på. Vi får mye henvendelser om dagen fra folk som finner tynne, pjuske og skadde fjfjærkre. Disse fuglene har gode forutsettninger for å overleve, om de får veterinær behandling og god mat. Sjøfugl f.eks spiser store mengder fisk (noen av kun en spesifikk art), vi klarer ikke fiske nok selv for å fore disse og må derfor kjøpe fra butikk eller lokale fiskere. Utgiftene i år har vært store og vi søker nå din hjelp og ditt bidrag .

 Fuglehjelpen fyller 30 år i år.

Vårt kompetanseområdene strekker seg fra praktisk rådgivning på telefon, henting av skadet fugl, levering til veterinær, rehabilitering samt ringmerking. Fuglehjelpen er også kyndige i behandling av katastroferammet fugl (oljeskader - fuglevasking etter svensk modell) og human bestandsregulering (duetårn). Fuglehjelpen overvåker de biotopiske forholdene til fugl og ikke minst, driver holdningsskapende arbeid.

Fuglehjelpen samarbeider med Dyrebeskyttelsen, Norsk Ornitologisk Forening, Politi, Brannvesen m.fl. Organisasjonen er tilknyttet 17 veterinærer  (fortrinnsvis i Oslo-området, men også i Drammen, Bergen og Stavanger) og har 4 rehabiliteringssteder for fugl på Østlandet.  Pasientlistene ligger på 4000-5000 fugl i året, med høysesong april til juli. Fuglehjelpen mottar ca 15.000 fulgerelaterte telefonsamtaler årlig. Fuglehjelpen er en av landets eldste hjelpeorganisasjon for fugl, og som andre dyrevernsorganisasjoner, driver de uten offentlig støtte. Fuglehjelpen søker stadig nye medlemmer og støttespillere. 

Mer om oss finner du her:

http://fuglehjelpen.no/omfuglehjelpen.html

Hjelp oss i vår jobb for å hjelpe fuglene på vingene igjen

Fuglehjelpen fyller 30 år og trenger din støtte etter stor pågang

6 400 kroner innsamlet

26 givere
Avsluttet 21.11.2018
106% av 6 000 kr
Marlen Suzann Wollf sitt profilbilde
Verifisert
Marlen Suzann Wollf
står bak spleisen
Avsluttet

Siste aktivitet

  1. Torill Keys
    Tusen takk for hjelpen!
  2. 2 ga anonymt
  3. Ulla Kolstad
Del innsamlingen
Facebook
X
Plakat
Lagre bildet på telefonen din og last bildet opp på Instagram som et vanlig innlegg eller i story.
Skriv ut en plakat og heng den opp i ditt nabolag eller legg den i naboenes postkasse.
Skriv ut QR-koden og vis den frem til potensielle givere slik at det blir enklere for dem å gi.
Marlen Suzann Wollf er ansvarlig for innholdet i denne innsamlingen og for at pengene går til angitt formål. Mistanke om brudd på våre vilkår? Rapporter den til oss.

Se hva andre spleiser på 🙌

Tenker du på å lage en spleis til noe du brenner for? Vi har samlet et knippe inspirerende spleiser!
Se flere spleiser vi heier på

Uuups! Du bruker en utdatert nettleser.

Med nettleseren du nå bruker vil spleis.no ikke kunne brukes skikkelig. Men fortvil ikke! Du har flere muligheter;

  1. Bytt til en annen nettleser, for eksempel Google Chrome
  2. Fortsett på mobiltelefonen, bare skriv inn adressen:
  3. Lukk denne boksen, og fortsett på eget ansvar

×