Hopp til hovedinnhold

Hjelp barn i Nepal å vokse opp! #GivingTuesday

Barn i Nepal risikerer å dø under fødsel eller av infeksjoner som lungebetennelse. I forbindelse med Giving Tuesday ønsker vi å samle inn penger til sykehuset i Okhaldhunga i Nepal.

Sykehuset i fjellandsbyen øst i Nepal sørger for at barn blir født på en trygg måte, gir barn under 12kg gratis behandling og behandler barn for blant annet lungebetennelse, underernæring og bruddskader.

Okhaldhunga sykehus er det eneste sykehuset i et område med over 250 000 innbyggere, og Normisjon har vært med på utbyggingen av sykehuset gjennom mange år.

Influencerne Ellen Aabol, Beatriz Neves og Steffen Lundberg har reist ned og besøkt prosjektet. Se opplevelsene deres ved å klikke på navnene over. 

Hva er Giving Tuesday?
Giving Tuesday startet som en respons til Black Friday og Cyber Monday. Gjennom Giving Tuesday kan man flytte fokuset over på andre enn seg selv, og hjelpe de som trenger det mest. Normisjon er en av 13 organisasjoner tilknyttet Norsk innsamlingsråd som deltar i 2018. 

Hvem er Normisjon?
Normisjon er en kristen organisasjon med et utstrakt arbeid både nasjonalt og internasjonalt. Normisjon kjemper for jenters/kvinners rettigheter, å hjelpe mennesker ut av fattigdom og å formidle Jesus Kristus til nye generasjoner og folkeslag.

Støtt spleisen

Gi et valgfritt beløp

Gi det du vil

For deg som vil støtte med et valgfritt beløp

Kjøp belønninger

Innsamler har ansvar for distribusjon av belønninger

Måle blodprosent

Beløpet dekker å måle blodprosent til en pasient som ikke har råd til å dekke egen behandling.
10 kr
1 solgt
Velg antall
1

Blodprøve for å måle nyrefuksjon

Beløpet dekker blodprøve for å måle nyrefunksjon til en pasient som ikke har råd til å dekke egen behandling.
20 kr
Velg antall
1

EKG

Beløpet dekker EKG i forbindelse med undersøkelse av hjerte til en pasient som ikke har råd til å dekke egen behandling.
40 kr
2 solgt
Velg antall
1

Medisiner

Beløpet dekker at et barn får medisiner til behandling av en enkel infeksjonssykdom.
50 kr
3 solgt
Velg antall
1

Behandling på ernæringssenter

Beløpet dekker at mor og barn får dekket opphold på ernæringssenteret i 1 døgn.
100 kr
10 solgt
Velg antall
1

Ultralyd x4

Beløpet dekker ultralydundersøkelse til fire pasienter som ikke har råd til å dekke egen behandling.
200 kr
1 solgt
Velg antall
1

En trygg fødsel

Beløpet dekker en trygg fødsel ved sykehuset til pasienter som ikke har råd til å dekke egen behandling.
300 kr
13 solgt
Velg antall
1

Behandling av alvorlig lungebetennelse

Beløpet dekker behandling av alvorlig lungebetennelse til et barn under 16 år som krever innleggelse på sykehus.
400 kr
3 solgt
Velg antall
1

Keisersnitt

Beløpet dekker et keisersnitt til en familie som ikke har råd til å dekke egen behandling.
1 800 kr
3 solgt
Velg antall
1

Hjelp barn i Nepal å vokse opp! #GivingTuesday

17 353 kroner innsamlet

42 givere
Avsluttet 20.12.2018
57% av 30 000 kr
NORMISJON mottar pengene
Avsluttet

Siste aktivitet

  1. 1 ga anonymt
  2. Juul Arthur
  3. Morten
    Heia heia!!

Hjelp NORMISJON å nå frem til flere!

Deler du spleisen med nettverket ditt bidrar du i snitt med 1 000 kr ekstra til spleisen 💰
Facebook
Kopiér lenke
Flere valg
NORMISJON er ansvarlig for innholdet i denne innsamlingen og for at pengene går til angitt formål.

Se hva andre spleiser på 🙌

Tenker du på å lage en spleis til noe du brenner for? Vi har samlet et knippe inspirerende spleiser!
Se flere spleiser vi heier på

Uuups! Du bruker en utdatert nettleser.

Med nettleseren du nå bruker vil spleis.no ikke kunne brukes skikkelig. Men fortvil ikke! Du har flere muligheter;

  1. Bytt til en annen nettleser, for eksempel Google Chrome
  2. Fortsett på mobiltelefonen, bare skriv inn adressen:
  3. Lukk denne boksen, og fortsett på eget ansvar

×