Skiltmaler Gundersen-spleis
I forbindelse med mitt samarbeid med Tromsø Sentrum, er det nå flere som har etterspurt muligheten til å donere litt penger til meg, og jeg svelger derfor noen kameler og oppretter denne spleisen.
Koronakrisen traff meg hardt, som de fleste andre utøvere av kreative yrker.
Rett før Norge gikk i lockdown, hadde jeg nylig investert mesteparten av overskuddet mitt i nye lokaler og utstyr.
Jeg er takknemlig og ydmyk for alle samarbeidspartnere og kunder som har gitt meg muligheten til å fortsette å male i denne krisen, og lover å bruke hver krone til det jeg gjør best: Å levere tradisjonelle håndmalte skilt til folk og fasader, i første omgang til Tromsø, og forhåpentligvis etterhvert til resten av landet også. Jeg takker på forhånd til dere som ønsker å hjelpe meg å opprettholde mitt livsverk.
"Tromsøbaserte Skiltmaler Gundersen lager fantastiske håndmalte skilt, og er i ferd med å heve den estetiske standarden på hele Tromsø sentrum. Jeg har fulgt med på arbeidene hans i årevis, og han slutter aldri å imponere. Han arbeider innenfor flere stilarter og med nær sagt alle tenkelige og utenkelige overflater og teknikker. Jeg er særlig svak for arbeidene i glass og bladgull. "
Knut Åserud fra intervju i magasinet Kreativ Forum.

Foto: Knut Berg Jenssen ↑