Haga Barnehage- klatretrærne hugges, klatrestativ ønskes!
I alle år har FAU i Haga Barnehage jobbet hardt for å samle inn ekstra penger til barnehagen sånn at barna skal få ekstra leker og aktiviteter som ikke er mulig gjennom kommunes begrensede budsjetter. Dette har resultert i diskomaskiner, helt nye uteleker, spill, formingsmateriell og ikke minst det siste innkjøpet på 6 nye sykler.
I år mister vi dessverre årets viktigste innsamlingsarena som er sommerfesten for barnehagens barn med familie. Vi har nettopp fått vite at den delen av uteområdet hvor de flotte klatretrærne står kommer til å fjernes grunnet bygging av sentrumsskolen, i tillegg forsvinner flere av de fastmonterte utelekene og sklien. Barna har da betydelig mindre areal og synes dette er så trist, de ønsker seg et klatrestativ som plaster på såret!
FAU har søkt Sande avis og Sparebankstiftelsen DNB om støtte og fått innvilget 30.000 kroner. Det er vi super takknemlige for, men for at vi skal komme i mål med et klatrestativ mangler vi fortsatt 50.000 kroner.
Håper mange kan støtte oss i dette arbeidet for å skape en sentrumsbarnehage hvor barna har noe av de samme lekemuligheter som ved de andre barnehagene i kommunen.
