Prosjektbilde for Nødhjelp søking pga motorhavari

Oppdateringer

  1. Oida.. mere ville dei ha..

    28. mai 2020 23:36

    Fikk beskjed i dag då eg plukket opp bilen att egenanndelen steg med tusenlappen, så mye ønsket mer. Men eg føler eg ber om tilstrekkeligt som det er i mål på spleisen. 

    Takk for alle donasjoner og delinger så langt, dere er sjeldne virker det som, det er en god ting å tenke på :-)

    Del gjerne videre spleisen i forsøk for å finne flere gode sjeler der ute :-)

  2. Jobber som galen med 22 timers daget..

    28. mai 2020 00:53

    Er vårten tvunget til forbrukslån for å dekke denne utgiften av reperasjonen til bilen, men det har og tvunget meg som uføre ut i 22 timers arbeidsdager, får ikkje sove, måtte selge fleire av mine elskede eigendeler, knapt ein matbit til dagen og det river meg frå min samboer å måtte leve hand til munn på den måten.

    Eg er sliten, irritabel og ellers bare opprørt for tiden, og kroppen min har glemt hvordan sengen føles å sove på. Håper spleisen kan drepe forbrukslånet så eg får ein pause frå sjøldestruktiviteten eg har blitt satt i av falskheten til andre folk og deires egoisme.. 

    Vill tilbake til å kunna smila igjen uten å tvinga da fram bare for å virke høffelig i 2 sekunder... 

    Dei som kjenner meg vill vell påstå att dette er så ille det har vert på 15år humørmessigt, og eg føler meg like stabil som nitroglyserin på alder av 1000år... 

    Kunne virkeligt trengt all hjelp muligt, om ikkje økonomiskt så med å spre spleisen i håp om gode folk i samfunnets medlidenhet, eg ønsker ikkje føle att eg mister alt rundt meg pga påtvunget arbeid lengre. 

    Beklager att det virker som eg syter, bare ønsker å dekke all fakta som river meg i biter, som og er grunnlaget for spleisens eksistens.

  3. alt hjelper

    18. mai 2020 22:17

    Alt hjelper i dorlige tider og setter stor takk til donasjoner så langt og seinere :) 

    spre gjerne saken videre med gode ordforklaringer, og opppfordringer :)

    dere gir håp i uflaxens hjem :)

  4. bilen er snart klar, men ikke økonomien

    13. mai 2020 05:26

    var i kontakt med verkstedet i dag og reperasjonen er i gang, men mangler enda midler for å kunne betale den ut.

    i den samenheng ber vi dere snille folk der ute om å dele spleisen videre rundtom med posetive oppmodninger for å støtte litt i spleisen for oss.

  5. Sitter med ett håp som blomstrer

    12. mai 2020 04:08

    er så glad for all hjelp eg alt har motatt, spleisen er nå delt i både USA og Finland som eksempler til bredere muligheter.

    alt hjelper på, da eg og min samboer er avhengige av bilen for å komme oss til butikk eller lege.

    men vi holder motet oppe.

Nødhjelp søking pga motorhavari

2 050 kroner innsamlet

8 givere
Avsluttet 10.06.2020
4% av 48 000 kr
Odd-Harald Erdal sitt profilbilde
Verifisert
Odd-Harald Erdal mottar pengene
Avsluttet

Siste aktivitet

  1. Margunn Anita
    Håper du får hjelp til dette 😍
  2. 2 ga anonymt
  3. Anonym
Del innsamlingen
Facebook
X
Plakat
Lagre bildet på telefonen din og last bildet opp på Instagram som et vanlig innlegg eller i story.
Skriv ut en plakat og heng den opp i ditt nabolag eller legg den i naboenes postkasse.
Skriv ut QR-koden og vis den frem til potensielle givere slik at det blir enklere for dem å gi.
Odd-Harald Erdal er ansvarlig for innholdet i denne innsamlingen og for at pengene går til angitt formål. Mistanke om brudd på våre vilkår? Rapporter den til oss.

Se hva andre spleiser på 🙌

Tenker du på å lage en spleis til noe du brenner for? Vi har samlet et knippe inspirerende spleiser!
Se flere spleiser vi heier på

Uuups! Du bruker en utdatert nettleser.

Med nettleseren du nå bruker vil spleis.no ikke kunne brukes skikkelig. Men fortvil ikke! Du har flere muligheter;

  1. Bytt til en annen nettleser, for eksempel Google Chrome
  2. Fortsett på mobiltelefonen, bare skriv inn adressen:
  3. Lukk denne boksen, og fortsett på eget ansvar

×