Skoler i Koma Hills, Nigeria
Skolegang er en av de viktigste forutsetningene for å ende fattigdom. Derfor ønsker vi at du skal hjelpe oss med å hjelpe Hussein og organisasjonen WellWater.
WellWater er en britisk NGO bestående av universitetsstudenter som ønsker å ende fattigdom på en bærekraftig måte. Nå er planen å bygge en skoler i Koma Hills, med plass til 25 000 elever. På den måten vil barn og unge i Koma Hills og nærliggende områder være sikret tilgang på utdanning som igjen legger grunnlaget for bedre fremtidsutsikter i flere generasjoner. Vår venn Hussein bruker sin kompetanse og jobber frivillig for WellWater. Han reiser til Nigeria i november for å starte byggingen av skolen.
Info om prosjektet:
For å realisere prosjektet samles det inn penger til materialer slik at WellWater kan få bygget skolen og alt av materialer skal kjøpes i Nigeria for å støtte opp om økonomien i landet.
Skolens primære materiale blir rammet jord, en teknikk som ble brukt i flere 1000 år for å sikre solide vegger som beskytter mot naturkrefter samt absorbere varme om dagen for så å slippe det på kvelden. Det vil bli installert solcellepaneler som skal forsyne elektrisitet og WellWater har i tillegg et samarbeid med Gravity Lights, levert at Tech selskapet DeciWatt som vil sørge for at skolen er lyst opp lenge etter stengetid ved hjelp av tyngdekraften og kinetisk energi.
Skolen vil i tillegg fungere som en møteplass for lokalmiljøet som vil holde i gang livet i landsbyen langt etter at solen forsvinner.
Les mer om Gravity Lights på: https://deciwatt.global/gravitylightog følg Wellwater på #Wellwater.life eller https://wellwater.life/?
Hilsen Wid, Leyan, Hussein, Anna, Sangeeta og Ingvild