Matkasser til Dream Learn Work deltakere
Tidligere i år hadde vi en kampanje på Spleis som var en suksess, tusen takk til alle som delte og støttet kampanjen! Vi har hatt mulighet til å hjelpe våre mest vanskeligstilte deltakere med mat under så og si hele pandemien, gjennom kampanjer for å samle inn penger fra privatpersoner både i Norge og i Brasil, og bidrag fra forskjellige bedrifter.
Nå har bølge nr.2 kommet til Brasil og vi innser at vi må hjelpe disse deltakerne på nyåret også. Matkassene har blitt dyrere siden sist pga inflasjonen i landet og hver matkasse ligger på rundt 400 kroner. Hver kasse varer i ca 2 til 4 uker, det spørs litt på hvor stor familien er.
Hjelp oss å hjelpe disse familiene med å komme seg igjennom pandemien, som har rammet Brasil sterkt. Gi et bidrag eller gi et bidrag som julegave til noen, isteden for å kjøpe noe nytt. Disse menneskene trenger all hjelp de kan få og igjennom denne kampanjen så kan du hjelpe.
Dream Learn Work er en norsk organisasjon som hjelper brasiliansk ungdom med få muligheter, med å få seg utdanning og komme seg ut i arbeidsmarkedet, slik at de får en rettferdig sjanse til å bli økonomisk uavhengig og komme seg ut av fattigdom. Under pandemien har vi valgt å lage kampanjer for å samle inn penger slik at vi får hjulpet deltakerne våre og deres familier med mat, da pandemien har skapt store økonomiske problemer for fattige mennesker i Brasil.