Hopp til hovedinnhold

Nyeste oppdatering

«Hvordan ting står til etter operasjonen»

Hjelp meg (Alexander Drønen) med ryggoperasjon

Pengene vil brukes til ryggoperasjonen min, slik at jeg kommer meg tilbake i jobb og at min samboer og bonusdatter får den mannen og faren de fortjener.

Hei. Jeg heter Alexander Drønen, er 25 år og kommer fra Austevoll. Jeg har hatt plager i ryggen fra jeg var en liten gutt, har en familie som har vert plaget med rygg lenge. Min mor har vert med meg til mangen leger rundtomkring i landet og har bare fått beskjed at det er ingenting som er galt og blitt kalt en hypokonder av flere.
For noen måneder siden var jeg ganske lei og livet så veldig mørkt ut, så jeg bestemte meg for å gå den private veien til en lege som heter Sjur Braaten på Volvat. Der fikk jeg vite med en gang at det var noe skikkelig galt i ryggen, flere av ryggskivene mine var i ferd med å gå i oppløsning. Sjur Braaten er spesialist i ortopedisk kirurgi og har en operasjon til meg som innebærer å bytte ut to ryggskiver med titan proteser. Eneste problemet er at denne operasjonen koster 199500kr noe som jeg må låne hos familie som egentlig ikke har råd til dette. Norge har ikke godkjent denne operasjonen fordi de mener at det ikke er dokumentert effekt, men jeg har flere i familien som har tatt akkurat denne operasjonen og er 100% frisk den dag i dag. Har mangen forskjellige forsikringer, men ingen dekker denne type operasjon.

Jeg er utdannet styrmann men jobber som matros for øyeblikket. Jeg har vert sykemeldt siden ifjor sommer, jeg har klart å holde ryggsmertene i sjakk men da sa det bare stopp. Jeg bor sammen med min forlovede og mitt bonusbarn, vi har kjøpt oss hus og i den forbindelsen er 200 tusen penger vi ikke har. For å komme meg i arbeid igjen så trenger jeg denne operasjonen. Jeg er ikke en person som liker å spørre etter hjelp, men i dette tilfelle så har jeg ikke noe valg. Mitt største ønske er å være den mannen som familien min fortjener. Jeg er en veldig snill og sprudlende person, men sånn som jeg er nå så kommer jeg meg så vidt ut av sengen, og livskvaliteten er veldig dårlig og dette tærer ikke bare på meg, men hele familien.  

Jeg legger meg langflat og velger å spørre alle dere om hjelp. På forhånd tusen hjertelig takk. Skulle jeg være heldig å nå beløpet jeg trenger stopper jeg selvfølgelig spleisen med en gang. Ryggoperasjonen skal skje 2.februar 2021, jeg måtte låne penger fra familien min og vil betale de tilbake så fort som mulig, slik at de slipper å sette seg selv i stor gjeld for min skyld.
Mvh Alexander Drønen

Hjelp meg (Alexander Drønen) med ryggoperasjon

74 501 kroner innsamlet

168 givere
Avsluttet 26.02.2021
37% av 199 500 kr
Verifisert
Alexander Møgster Drønen mottar pengene
Avsluttet

Siste aktivitet

  1. 1 ga anonymt
  2. Helen Møgster
    Masse lykke til Alexander! Flott å sjå kor mange som støtter deg her. Me heier på deg❤️🙌🏻
  3. Erlend Kalvenes

Hjelp Alexander Møgster Drønen å nå frem til flere!

Deler du spleisen med nettverket ditt bidrar du i snitt med 1 000 kr ekstra til spleisen 💰
Facebook
Kopiér lenke
Flere valg
Alexander Møgster Drønen er ansvarlig for innholdet i denne innsamlingen og for at pengene går til angitt formål.

Se hva andre spleiser på 🙌

Tenker du på å lage en spleis til noe du brenner for? Vi har samlet et knippe inspirerende spleiser!
Se flere spleiser vi heier på

Uuups! Du bruker en utdatert nettleser.

Med nettleseren du nå bruker vil spleis.no ikke kunne brukes skikkelig. Men fortvil ikke! Du har flere muligheter;

  1. Bytt til en annen nettleser, for eksempel Google Chrome
  2. Fortsett på mobiltelefonen, bare skriv inn adressen:
  3. Lukk denne boksen, og fortsett på eget ansvar

×