Alenemor trenger hjelp til å redde leiligheten
TUSEN takk til alle dere fantastisk mennesker som har vært med å støtte spleisen! <3 Det varmer så utrolig mye i en slik tung tid. <3 <3
Kort om oss: Jeg er en alenemor på 32 år, jeg går på AAP mens vi finner ut hva jeg kan gjøre videre med mine kroniske sykdommer. Min sønn på 8år elsker pokemon, spiderman og å spille i korps.
Jeg kjøpt leilighet i 2019, liten men perfekt for min lille familie. Det viste seg senere å være et ekstremt sopp problem under gulvet. Forsikringen dekker ikke dette, fordi sameiet jeg bor i ikke har tegnet egen forsikring mot sopp. Det er åpnet sak mot tidligere eier, men alt av "forbedringer" vil da havne på meg.
Jeg har dessverre ikke mulighet til å ta opp lån på grunn av liten inntekt.
Leiligheten er per dags dato ubeboelig, det mangler deler av vegger og alt av gulv i soverom, stue/kjøkken og halve gangen. Det føles som de finner nytt problem jo mer de arbeider. Feks dårlige varmtvannstanker som mulig er fra 1950, elektriske ledninger i kobberrør, mangel på ventilasjon og lekkasje fra Under ytterdør.
Stresset av usikkerhet på grunn av leilighet, tvist med tidligere eier og økonomi tar veldig på. Jeg håper noen gode sjeler der ute vil hjelpe å sende litt lykke denne vei, vi kunne virkelig trengt det for å beholde hjemmet vårt. :heart:️

Kjøkkenet mitt.

Soverom med gamle ledninger.

Da de først åpnet opp i stuen.

Bilde av soppen som lever under stuegulvet.