Hogstadvannet trenger ny badeflåte ved Spissberget!
Oppdatering: Velforeningene er enige om å bestille flåte og finansiering er i orden (Yey!) Spleisen avsluttes når flåten er satt i bestilling for at alt skal gå riktig for seg :) Kommer tilbake med mer informasjon!
Planker faller av, badestigen har forsøkt seg på seilas ned bekken og spisse skruer står igjen!
Hogstadvannet trenger ny badeflåte som kan sikre trygg lek og trivsel for barn og voksne når badesesongen kommer i gang! Ånnerudskogen vel og Ånnerudbo tar initiativet til innkjøp, men trenger økonomisk drahjelp fra badegjestene og vil sammen sørge for at midlene brukes til dette tiltaket!
I tillegg til spleisen søkes det om midler fra Asker Kommune, SpareBank1-stiftelsen, Frifond og andre aktuelle tiltak!
Vi håper å samle inn kr. 42 000,- som skal dekke innkjøp og frakt av ny badeflåte med badestige og forankringsbeslag, samt demontering, bortkjøring og avfallshåndtering av eksisterende brygge.
Det er mange husstander på Ånnerudjordet, i Ånnerudskogen og Lysthusbråten, og i omkringliggende områder som nyter godt av en skikkelig badeplass. Om alle som syntes det er fint med en badeflåte på Hogstadvannet betaler 200 kroner vil vi kunne sikre denne flotte muligheten for mange år fremover! Alle bidrag hjelper og det ikke hverken minimums- eller maksimumsgrense for hvor mye man kan gi!