26. September blir det arrangert utdeling
«Sammen for Froland» har et ønske om å knytte folk tettere sammen. Sette pris på personer som har gjort noe for trivselsfaktoren i kommunen. Vi er ei bygd i stor vekst, og det å skape en møteplass der alle kan møtes og bli kjent, tror vi betyr mye for at Froland fortsatt skal være ei god bygd å bo i.
26. september må du og familien derfor holde av til første utgave av arrangementet «Sammen for Froland». Et trivselsarrangement for store og små.
Her er noe av det du får oppleve:
• 14.00 Natursti med flott utsikt.
Vi anbefaler å ta med seg hele familien ut på tur.
Start (og parkering) fra Froland stasjon. Merket løype opp til Krossåsen (Lett løype). På toppen venter en forfriskning og en overraskelse før løypa går videre ned til staselige «Prestegården».
• 16.00 Vi fortsetter på Prestegården.
- Musikk av Gårdsbandet (Glenn Håkon Langemyr, Pål Gundersen og Douglas Kane).
- Premieutdeling etter naturstien
- Minikonsert ved Arendal sekkepipeorkester.
- Solveig Senum Kane forteller om familiens arbeid på Prestegården, der de ønsker bidra til bedre helse og livskvalitet i befolkningen.
- Overrekkelse av «Turprisen 2021»
- Sang ved Rune Osmundsen
- Lysbildevisning i Forpakterboligen: «Froland i bilder»
- Spennende gårdsvandring for barna.
Salg av kortreist, heimelaga lapskaus. Drikke, kaffe og kake.
Det er også mulig å få kjøpt gårdsprodukter som poteter, egg, kjøtt og grønnsaker.
Ønsker du å delta bare på siste del av arrangementet i Prestegården, er det helt ok. Ta med egen stol.
Hilsen initiativtagere i «Sammen for Froland»
Solveig, Ivar og Thor
Arrangement er dradd i gang i privat regi. Vi får ingen kommunal støtte. Har du lyst til å støtte «Sammen for Froland» og utdeling av «Turprisen 2021» kan du bruke vår Spleis link her https://spleis.no/turfolketsprisfroland2021