Randaberg - Oslo (482 km) ✅
Da har jeg kommet trygt fram til Oslo og det har vært en enestående tur.
Mange av dere har fulgt mine daglige oppdateringer på Facebook, og da får dere ikke noe mer informasjon her, dessverre. Men for sikkerhetsskyld vil jeg sende ut en siste oppdatering til alle dere som har gitt til denne spleisen og det veldig viktige arbeidet mot barneekteskap.
Takk for for alle pengene dere har gitt! Spleis er nå oppe i 27 050! Helt fantastisk!
Så litt om turen.
Jeg startet i skikkelig drittvær på torsdag og syklet til Sirdalen. Kom fram søkk gjennomvåt til en deilig varm hytte hvor det var både tørketrommel og skotørker. Deilig å kunne starte neste dag med tørre sko og klær.
Så bar det avgårde til Vrådal i Telemark. En etappe på 150 km som inneholdt to sterke stigninger på 500 meter hver.. Jeg syklet det jeg hadde og kom fram til Vrådal ganske så trøtt og sliten, men nå var jeg over halvveis 😅
Lørdag syklet jeg til Hokksund, langs nydelig Telemarkskanalen. Været var strålende. Jeg hadde avtalt å møte noen venner i Notodden til lunsj, og det ga masse energi.
Den siste etappen gikk fra Hokksund til Drammen, langs den flotte Drammenselven, opp til Lier mot Oslo.
Turen har gått helt knirkefritt og jeg har hatt en fantastisk sykkel med på turen 🚲 Takk til Bike Brothers som lånte med meg et ekstra batteri 🙌 Selv om turen startet ganske så vått, har jeg vært velsignet med et høstvær som langt har overgått mine forventninger 😊
Nå anser jeg min jobb som fullført ✅
Det er ett år til neste TV-aksjon og da skal vi samle inn penger til Leger Uten Grenser.
Sammen kan vi forandre verden for enkeltmennesker. For det er nettopp det dette dreier seg om!
Her er noen bilder fra turen 👇













