Klubben trenger ny båt
Hadsel Undervannsklubb (HUK) ble stiftet 01.11.1978 og har 103 medlemmer, hvorav 12 er mellom 0-15 år.
Klubben arrangerer CMAS dykkerkurs med nedre aldersgrense 14 år og fridykkerkurs med nedre aldersgrense 7 år. Vi har også ukentlig bassengtrenging ved Øybadet på Melbu.
Klubben er veldig aktiv innenfor opprydding over og under vann og har gjennomførte nesten 20 ryddeaksjoner og hentet opp neste 5000 kg med avfall i lokalmiljøet de siste årene i følgende kommuner, Øksnes, Sortland, Hadsel og Bø.
HUK stiller opp på ulike arrangement til beste for barn og unge.
Vi har i flere år vært med på ”Basecamp ved Øksnes leirsted” på Skogsøya og fridykking i regi av Vesterålen Friluftsråd.
I 2008 og 2021 arrangerte vi også NM i Undervannsfoto hos oss der vi hadde dykking både ved Vesterålen Kysthotell, Trangstraumen og yttersia av Hadsel.
HUK har gjennom tiden vist seg å være en samfunnsnyttig organisasjon og er i en utmerket posisjon til å gjøre noe for miljøet under vann i og med at vi dykker og ser forholdene på havbunnen. Vi har også ett samarbeid med lokalt Hjelpekorps og har stilt klubbens båt til disposisjon ved flere aksjoner opp igjennom årene.
Prismessig vil en slik investering ligge på ca 250.000,- Klubben mangler idag ca 100.000 for å kunne gjennomføre et slikt kjøp.
Håper dere kan være med å støtte klubben slik at vi får oss ny båt.
Vi ferdes mye på og i havet og ser betydningen av at havet er rent og trygt, slik at vi kan høste av dette matfatet i fremtiden også. Vi må gjøre våre barn og unge trygge ved havet slik at de får interesse for det som skjer der.