Hvem dere har hjulpet
Takket være spleien fikk dere hjulpet en hel buss opp fra Polen og til Norge. De fleste ble boende på Helsfyr hotell Oslo til de blir registrert om flyktning og kommer videre i systemet.
Regina tok med seg en mor med 3 barn hjem til seg. Mor og guttene på 3, 11 og 17 år har bodd hos Regina og familien siden de kom opp med bussen den 1.april.
20-åringene som skulle til Tina ombestemte seg, men så fikk Regina en telefon fra en dame om hadde vært med bussen fra Polen, om at hun hadde hørt at de kunne få komme og bo privat. Den 10.april kjørte Tina ned til Oslo tur/retur og hentet Julia og barna Nika (14) og Maryna (15). Vi håper også at Tina onsdag eller torsdag skal kjøre ned til Oslo og hente Julias sønn og kjæresten han.
Etter påske skal vi på politistasjonen og registrere de i systemet. Det er uten tvil en raskere prosess for de som har kommet hit, enn de 800 som venter på Helsfyr Oslo.
Penger dere har donert som ikke allerede er gjort rede for (altså de resterende 7tuen) har gått til diesel tur/retur Oslo og til å kjøpe mat til flyktningene. Vi har fortatt 3tusen igjen av pengene, men det vil etterhvert bli tomt. Vi er veldig takknemmlig for at dere har vært med på å gjøre dette mulig <3
Husk - ingen kan hjelpe alle, men alle kan hjelpe noen. Og det har dere virkelig gjort ved å hjelpe oss med å hjelpe. Tusen takk <3